A mesterséges intelligencia kétség kívül jelen van az ember mindennapjaiban. Ami nem is olyan rég még utópisztikusnak tűnt, ma már teljesen hétköznapi. Az élet rengeteg területén fel lehet használni, az előretörés pedig az informatikában érezhető a leginkább. Az AI és az automatizálás alapvető elemévé vált az IT világának, melyeket egyre több vállalat implementál a működési folyamataikba, és használják napi szinten. A legnagyobb kihívást az egyensúlyteremtés jelenti az AI és az automatizációval kapcsolatban. Folyamatosan érkeznek az újabbnál újabb technológiai innovációk, de a konstans változás állandó káoszhoz vezethet. Hogyan döntsük el, melyik új funkciókat érdemes alkalmaznunk, miközben megtartjuk az üzleti stabilitást?
Ezek az eszközök a rutinfeladatok átvételével nem csak gyorsítják, okosabbá is teszik a szakemberek munkáját. Az időigényes feladatok helyett izgalmas, kreatív és üzletileg fontosakra koncentrálhatnak.
Fő alkalmazási területek:
Az ismétlődő feladtok a mesterséges intelligenciára történő delegálásával az IT csapatok az új eszközök és megoldások fejlesztésére koncentrálhatnak. Ez viszi igazán előre az innovációs hullámot, valamint segít a versenyben maradásban is, hiszen az IT szakemberek a fontos stratégiai munkákra fókuszálhatnak.
Példák:
Az előrejelző elemzésekkel az IT csapatok nem csak reagálnak, de meg is előzik a közelgő problémákat. Az AI képes elemezni, és előre jelezni az esetleges leállásokat, meghibásodásokat, így a nagyobb bajt még a bekövetkezte előtt el lehet kerülni. Ennek eredményeképp a leállások száma csökken, a rendszerbiztonság nő, a stabil rendszerek pedig időt, energiát, nem utolsó sorban pedig természetesen pénzt is spórolnak a vállalatnak.
Egy vállalat növekedésével arányosan az IT-infrastruktúrájának is lépést kell tartania, így egyre bonyolultabbá válik. Az automatizálás segíthet ebben a folyamatban, hogy például az új rendszerek/ felhasználók integrálása gyorsabb, egyszerűbb legyen. Az automatizációs eszközök összekapcsolják a különböző rendszereket és folyamatokat, hogy az IT csapatok felkészültebben kezelhessék a jövőbeni növekedést, ami így zökkenőmentes lesz.
Az AI és az automatizáció integrálása a vállalatba rengeteg előnnyel jár, azonban kihívásokat is hordoz bőven. A működési zavarok elkerülésének érdekében biztosítani kell az új eszközök zökkenőmentes illeszkedését a már meglévő rendszerbe (ami az egyik legfőbb nehézség).
Kiemelt fontosságúként kell kezelni a biztonság kérdéskörét. Az érzékeny adatokkal rendelkező, automatizált rendszerek gyakran válnak kibertámadások célpontjává, így elengedhetetlen a megfelelő óvintézkedések megtétele, amibe a munkavállalókat is be kell vonni.
Nem utolsó sorban pedig a változásmenedzsment fog kulcsszerepet betölteni a folyamatban. A mesterséges intelligencia viszonylag új és ismeretlen terepnek számít a munka világában, így természetes, hogy az emberek fenntartásokkal kezelik a bevezetését. Az ellenállás (különösen az IT-csapatokban) gyökerezhet a munka elvesztésének félelmében, vagy az alkalmazkodási nehézségekben. A világos kommunikáció és a célzott képzések sokat segíthetnek!
Habár elsőre nehéznek tűnhet, de korántsem lehetetlen feladat az MI és az automatizáció bevezetése egy átgondolt stratégiával.
Az AI sikeres bevezetése az IT-ban csak akkor működik jól, ha az innováció nem borítja fel a működési stabilitást. Ehhez elengedhetetlen, hogy a technológiai fejlesztések szorosan kapcsolódjanak az üzleti célokhoz. Az emberek és az automatizmusok együttműködése hozza a legjobb eredményeket: az AI hatékonyan elvégzi a rutinfeladatokat, míg a kritikus döntések továbbra is az emberi szakértelmen alapulnak. Ebben a folyamatban kulcsszerepet játszanak az olyan megbízható eszközök, mint például amiket a TeamViewer kínál. A Session Insights segít dokumentálni, a Session Analytics pedig a korábbi támogatási esetek elemzésével járul hozzá az IT-támogatási folyamatokat.
A jövő az IT és az AI egyre szorosabb összefonódásáról szól. A hiperautomatizálás és az AI-vezérelt kiberbiztonság új távlatokat nyitnak, de ezzel együtt megjelenik a felelősség fontossága. Például a környezeti hatások tudatos kezelése. Az energiahatékonyság, az átláthatóság és a fenntarthatóság éppúgy részévé kell váljon az AI-stratégiának, mint a technológiai fejlődés. Azok a vállalatok, amelyek időben felismerik ezt, versenyelőnyhöz juthatnak egy olyan jövőben, ahol az AI nem cél, hanem lehetőség az okosabb, kreatívabb működéshez.
Forrás: AI and automation in IT: Balancing innovation with operational stability
TeamViewer árakért és további információért keresd fel viszonteladóink egyikét! Ha kérdésed van, ügyfélszolgálatunk is készségesen a rendelkezésedre áll!
Minél jobban beépülnek a hétköznapokba, annál fontosabb lesz az egyensúlyteremtés az AI és az automatizáció kapcsán.
A BricsCAD V25 újdonságok között számos vadi új és továbbfejlesztett funkció érkezett. Az innovációk és a felhasználóbarát kialakítás tökéletes ötvözése!
50% QuarkXPress kedvezményre csaphatsz le most egy kivételes akció keretein belül! Figyelem, a kedvezmény csak limitált ideig él!