TeamViewer 14 - jövőbemutató változások


Megújult, sokkal áttekinthetőbb felülettel, új “Dark mode-dal”, szuperkönnyű használattal iOS készülékek alatt érkezett meg a TeamViewer 14. De a szoftver legnagyobb különbsége nem ez, hanem a kiterjesztett valóság bevezetése a távoli segítségnyújtás megkönnyítéséhez.
 


Jól olvastátok, kiterjesztett valóság

Amit tíz évvel ezelőtt még csak science fiction regényekben olvashattunk, immár valóság, és a megjelenítéséhez alkalmas készülék ott van mindannyiunk zsebében. Elég csak a Pokémon-Go lázra gondolni: fiatalok tucatjai üldöznek csak a mobiljuk képernyőjén látható állatokat valódi helyszíneken, vagy éppen a lego katalógust lapozgatva bármikor megnézhetjük az adott játékcsomag felépített, számítógép-animált változatát. 

Nem kell hozzá modern kori Nostredamusnak lennünk, hogy tudjuk, a következő néhány évben mindannyian a fejünkbe kell hogy véssük az augmented reality és a mixed reality kifejezéseket. 

 

pilot-tv14.jpg

 

Az, hogy a technológiának mennyi előnye van, nem hagyhat kétséget maga után. A kiterjesztett valóság hamarosan ott lesz az irodánkban, a tervező asztalunkon és az utcákon is: minden virtuális lesz körülöttünk, és a világ egyszer és mindenkorra meg fog változni.

Az első fecskék - mint a mobilos játékélményt a valósággal ötvöző játékok - már évek óta jelen vannak. Az elmúlt években pedig megjelent a hololens és az immár kereskedelmi forgalomban is megvásárolható (az amúgy Wacom partner) Magic Leap, és ezt a felsorolást a végtelenségig lehetne folytatni.

De a lehetőségek tárháza is végtelen, és ezt minden iparági szereplő tudja: ezen pörög jelenleg a fél szoftver és hardver világ, és ez az a terület, amire most egy új szereplő is kivetette a hálóját. A TeamViewer.

Félreértés ne essék, a képernyőmegosztás nem a múlté, de azok, akik csupán ezzel a módszerrel próbáltak eddig problémákat megoldani, bizony gyakran falakba ütköztek. A felhasználót körülvevő világ egy valódi, keményborítású világ, amire eddig a távoli segítségnyújtónak nem volt rálátása. A TeamViewer Pilot megjelenésével ez megváltozik: elég egy TeamViewer kliens a végfelhasználó kamerás mobiljára, és a kamera által rögzített képet a távoli segítségnyújtó bármikor ki tudja egészíteni.

 

{"preview_thumbnail":"/wp-content/uploads/2022/migra/styles/video_embed_wysiwyg_preview/public/video_thumbnails/jdLXqgKegSY.jpg?itok=MS4cXe0t","video_url":"https://www.youtube.com/watch?v=jdLXqgKegSY","settings":{"responsive":1,"width":"854","height":"480","autoplay":0},"settings_summary":["Beágyazott videó (Alkalmazkodó)."]}

 

Csöpög a konvektor? Nézd, ez a piros nyíl mutatja, “melyik csapot zárd el”, míg a kolléga megérkezik. Nincs internet? Látod, “ennek a lednek kellene világítani” a routeren, ha lenne stabil hálózati kapcsolat. Kérlek, hogy a “bekeretezett kábelt” vezesd végig, és mozgasd meg a hálózati kártyában.

A Pilot technológiát pedig remekül egészíti ki a ServiceCamp szolgáltatás, ami a TeamViewer Quick Support moduljába integrált ügyfélszolgálati megoldást takar - sajnos kizárólag üzleti előfizetőknek. Leegyszerűsítve azt, hogy miközben élőszóban beszélgetünk a végfelhasználónkkal, és rajzolgatunk megosztott élő kameraképére, láthatjuk az ügyfélelőzményeket: ki az ügyfél, mi a vállalkozásának a neve, legutóbb ki, miben segített az adott ügyfelünknek, és akkor mi volt a megoldás ugyanerre a problémára.

Nagyobb készülékhalmaz esetén az adminisztrátor többféle készülékcsoportot definiálhat előre gyakorlatilag bármilyen szempont szerint, és az így definiált csoportok alapján rendezhet és szervezhet listába készülékeket. Az egyes csoportok között a váltás azonnali, az új lista pedig a munkamenet bármely részében rendelkezésre áll, így a segítő munkatárs akár a ServiceCamp ügyfélszolgálati ügyintézés alatt is meg tudja tekinteni a hasonló tulajdonságok alapján besorolt készülékeken történt korábbi hibákat - amikből ötletet tud meríteni.

 

servicecamptv14-2_0.jpg

 

Zseniális kombináció, de a TeamViewer 14 azonban még ennél is sokkal többet nyújt. 

A klasszikus vonal minden előnye megmaradt, azaz a 14-es TeamViewer mindent tud, amit a korábbi verziók, de ezt elképesztően hatékony tömörítéssel egészíti ki. Már egészen kis sávszélesség esetén (1Mbit alatt!) is gördülékeny a munka a két végpont között, a kapcsolat pedig beton stabil. A különbség egyértelműen érezhető, az “intelligens adaptív tömörítés”, ami tulajdonképpen a kapcsolat sebességéért felel, egyértelműen hatalmasat fejlődött az elmúlt időszakban.

Szintén újdonság a “Remote Script Execution” lehetősége: ezzel előre eltárolt parancsfájlok futtathatóak a távoli számítógépen, amik segítségével a leggyakrabban használt hibák megoldásai vagy az azokhoz használt parancsok részletei akár előre el is tárolhatóak. Szükség esetén csak a kiválasztott script-et kell tehát elindítani, ami - az adminisztrátor felügyelete alatt - automatikus módon hárítja el a hibát a remote partner gépén.

 

illutv14.jpg

 

A kliens megújult felhasználói felülete ezek miatt a nagy dolgok miatt nem is nagyon tűnik fel. Pedig sokat számít: az áttekinthetőség és a felhőszolgáltatások oltárán elég sok minden fel lett áldozva, csoportosítva lett. Mind a program saját ablakában, mind a távoli kapcsolati ablakon komoly változások mentek végbe, és ez segíti a munkát. Ugyanakkor a webes, felhő alapú irányítóközpont nem változott, csupán kiegészült, így azok, akik nagyobb mennyiségű számítógépet menedzselnek és eddig is az online felületet használták, nem kell hogy újra tanulják a szoftvert (egyébként másoknak sem, az új felület, nagyon is érthető… 🙂 ).

Az online felületen tapasztalható újdonságok legnagyobbika egy régi hiányosságot orvosol. Ez a “Trusted devices” azaz a megbízható eszközök kezelése. 

Abban az esetben ugyanis, ha több munkaállomáson is dolgozunk, minden egyes használat előtt hozzá kell adnunk az adott klienset a megbízható eszközeinkhez. Ez az extra layer az, amit már mindannyian megtapasztaltunk, ha új eszközről jelentkeztünk be, és e-mail megerősítést kellett kérnünk. Ezeket az eszközöket azonban eddig nem tudtuk kezelni, ami nem kívánatos helyzeteket teremtett. Az új verzióban IP vagy gépnév alapján szűrhetőek és kezelhetőek ezek az eszközeink, így biztosak lehetünk benne, hogy idegen helyről használva a szoftvert sem hagyunk nyomokat magunk után.

 

dark-tv14.jpg

 

Ezzel a lehetőséggel még tovább növekedett a TeamViewer amúgy is híres biztonságossága. Az új funkcióknak köszönhetően hosszabb távon is bebetonozódni látszik a remote support szoftverek királyának helye a hasonló eszközök piacán: bátran kijelenthetjük, hogy a TeamViewer 14 jelenleg a legstabilabb, leggyorsabb és leginkább előremutató ilyen eszköz, amit megvásárolhatunk. 

Ha pedig ehhez hozzátesszük azt, hogy a szoftver továbbra is ingyenesen elérhető magáncélú felhasználásra, gyakorlatilag teljes funkcionalitással úgy, hogy eközben megfelel a GDPR előirányzatnak is, azt gondolom, hogy - immár nincs kibúvó - minden számítógépen és mobileszközön rajta kell, hogy legyen a szoftver.

Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.

Copyright © 2023 Trans-Europe Zrt. Minden jog fenntartva.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram