Adobe MAX 2021 összefoglaló


Idén is lezajlott az Adobe MAX, amely szokás szerint minden évben a kreativitás oázisa. Összeszedtük az idei MAX leglényegesebb történéseit, bejelentéseit.


Az Adobe immáron szokásosan az idei, Adobe MAX 2021 rendezvény keretében mutatta be október végén a Creative Cloud újdonságait. Mivel a kreativitás egyre fontosabbá válik minden vállalkozás számára, - legyen az kicsi vagy nagy - így különösen érdekesek az idei MAX bejelentések.

A kreatív csapatok minden vállalkozásban keresik az egyszerűbb módokat a közös munkára és az érdekeltek szélesebb körének bevonására. Mindenki új és hatékonyabb módszereket keres arra, hogy ezeket a víziókat egyre jobban valósítsa meg. A mindennapi munkánkban és életünkben pedig mindannyian arra törekszünk, hogy kreatívan fejezzük magunkat, hogy kitűnjünk és előrébb jussunk karrierünkben. Egy szó, mint száz, a kreativitás soha nem volt még ilyen fontos.

Ezekre a változásokra reagálva az idei Adobe MAX-on az Adobe számos új Creative Cloud funkciót és innovációt jelentett be, melyek segítségével az alkotók hatékonyabban dolgozhatnak együtt, új médiumokat fedezhetnek fel, és új kreatív munkafolyamatokat alakítsanak ki. Íme, néhány a leleplezett újdonságok közül:

 

Photoshop és Illustrator webre való kiterjesztése

A design ipar két ikonikus terméke, a Photoshop és az Illustrator elérhető lesz webalkalmazásként a böngészőnkben, így könnyedén bárhol hozzáférhetővé válnak a projektjeink. Egyetlen URL cím megadásával bárkit meghívhatunk Photoshop vagy Illustrator fájljainak megtekintésére és kommentálására, a véleményezőknek pedig nem kell letölteniük semmilyen szoftvert, és nem kell Creative Cloud-előfizetéssel rendelkezniük. A Creative Cloud-előfizetők közvetlenül a böngészőjükben végezhetnek egyelőre korlátozott szerkesztéseket a Photoshop vagy Illustrator fájlokon. A Photoshop on the Web nyilvános bétaverzióban, az Illustrator on the Web pedig privát bétaverzióban debütál.

 

{"preview_thumbnail":"/wp-content/uploads/2022/migra/styles/video_embed_wysiwyg_preview/public/video_thumbnails/vvNoZxoMuGI.jpg?itok=9PO6CumC","video_url":"https://youtu.be/vvNoZxoMuGI ","settings":{"responsive":1,"width":"854","height":"480","autoplay":0},"settings_summary":["Beágyazott videó (Alkalmazkodó)."]}

 

Creative Cloud Spaces, Creative Cloud Canvas

A Creative Cloud Spaces és a Canvas a kreatív együttműködés zökkenőmentes lebonyolítására alkotott eszköztár. Mivel előfordul, hogy egy kreatív csapat a világ minden táját dolgozik egyszerre ugyanazon a projekten, ezen felül rendkívül sokan vannak bevonva a munkafolyamatokba, így a kreatív csapatok munkájának magas szintű összehangolására van szükség. Ezt az igényt igyekszik kielégíteni a Creative Cloud Spaces és a Canvas.

A Spaces egy olyan megosztott adattár, ahol a csapat minden tagja hozzáférhet a fájlokhoz, könyvtárakhoz és hivatkozásokhoz, és rendszerezheti azokat, így könnyen kezelheti a hozzáférést egy centralizált tárolóból.

A Canvas pedig egy új módja annak, hogy megjelenítse és vizualizálja az összes kreatív munkát egy projekten belül, hogy a munkatársak együtt áttekinthessék az adott projekt aktuális állását, mindezt valós időben, böngészőn keresztül.

A Creative Cloud Spaces és a Canvas jelenleg privát bétateszt fázisban van és jövőre jelenik meg a nagyközönség számára.

 

A Creative Cloud Canvas egy remek platform a csapat számára, ahol együtt megszervezhetik a munkájukat, így könnyítve az együttműködést.

 

Frame.io és a videós együttműködés jövője

Ahogy arról már korábban is írtunk, a Frame.io csapata csatlakozott az Adobe-hoz. A Frame.io felhő-natív platformja biztonságos és elegáns módja annak, hogy visszajelzéseket gyűjtsünk a videoprodukcióban részt vevő minden érintettől, a rendezőtől a forgatókönyv-felügyelőn át mindazokig, akiknek jóvá kell hagyniuk a végső projektet. A Frame.io platformjának és a Creative Cloudnak a kombinációja új utakat nyit az innováció előtt a videózás terén, ezek rövidesen nemcsak az Adobe videós termékeiben, hanem ezen kívül más videoszerkesztő rendszerekben is használhatóak lesznek.

 

Photoshop: erőteljesebb és varázslatosabb, mint valaha

A pontos maszkolásra már eddig is nagyon sokszínű eszköztár állt rendelkezésre a Photoshopban, de az új Auto-Masking tovább bővíti a lehetőségeinket. 

{"preview_thumbnail":"/wp-content/uploads/2022/migra/styles/video_embed_wysiwyg_preview/public/video_thumbnails/KIqJjXlNHfc.jpg?itok=jcAMJNbU","video_url":"https://youtu.be/KIqJjXlNHfc","settings":{"responsive":1,"width":"854","height":"480","autoplay":0},"settings_summary":["Beágyazott videó (Alkalmazkodó)."]}

 

Miután a Photoshop felméri az objektumokat a képen, elég csak az egérrel az objektum fölé állni, és a Hover Auto-Masking (amelyet az Adobe Sensei mesterséges intelligencia hajt) automatikusan kiválasztja az adott objektumot. A Mask All Objects (Minden objektum maszkolása) funkció automatikusan kiválasztja az összes témát a képen. Ezen felül kibővültek és továbbfejlődtek az áttörést jelentő, a Sensei által vezérelt Neurális Szűrők, amelyekkel a bonyolult szerkesztések - például az arckifejezések megváltoztatása vagy egy fekete-fehér kép színezése - néhány kattintással elvégezhetők. A vadonatúj Tájképkeverő funkció pedig tájképek - akár drasztikus, például nyáriról télire - átformálására szolgál de akár egy rétet is sivataggá változtathatunk.

 

Illustrator: Új funkciók és jobb teljesítmény

 

A Substance 3D anyagok hatalmas könyvtárát tették elérhetővé a Creative Cloud alkalmazásokban, például az Illustratorban és a Photoshopban. Most egy új Modeler (jelenleg privát béta) alkalmazás csatlakozik a Substance 3D kollekcióhoz.

Az iPad Illustrator verziójában pedig már elérhető a Vectorize technológiai, amellyel bármilyen képet éles, vektoros grafikává alakíthatunk át. Az asztali számítógépen pedig továbbfejlesztették a 3D effekteket, és az Adobe Substance 3D anyagok hatalmas könyvtárával egészítették ki.

 

Videószerkesztés: még jobb teljesítmény

Annak érdekében, hogy drasztikusan csökkentse a videó renderelésére fordított időt, az Adobe hivatalosan is bevezette a többkockás renderelést az After Effectsben, amely akár négyszeresére is gyorsítja a teljesítményt. 

 

{"preview_thumbnail":"/wp-content/uploads/2022/migra/styles/video_embed_wysiwyg_preview/public/video_thumbnails/wsjIDS1x30U.jpg?itok=2zF4Z9a5","video_url":"https://youtu.be/wsjIDS1x30U ","settings":{"responsive":1,"width":"854","height":"480","autoplay":0},"settings_summary":["Beágyazott videó (Alkalmazkodó)."]}

 

A Premiere Pro automatikus Speech-to-Text funkciójával pedig csökkentő a videó feliratozásához szükséges idő. 

 

{"preview_thumbnail":"/wp-content/uploads/2022/migra/styles/video_embed_wysiwyg_preview/public/video_thumbnails/SJKoTXjvGGQ.jpg?itok=d3EuR-3X","video_url":"https://youtu.be/SJKoTXjvGGQ ","settings":{"responsive":1,"width":"854","height":"480","autoplay":0},"settings_summary":["Beágyazott videó (Alkalmazkodó)."]}

 

De érdemes kipróbálni a Body Tracker varázslatos új funkcióját is a Character Animatorban: csak kapcsoljuk be a webkamerát, kezdjünk el mozogni, és az animált báb követni fogja a mozgásunkat.

 

Fotózás: a Lightroom-mal bárki profi fotós lehet

Teljesen újragondolták a Lightroom szelektív beállítási eszközeit, így könnyedén végezhetünk pontos kijelöléseket, és alkalmazhatunk konkrét javításokat kizárólag a kép egy részén. Ezen kívül elképzelhető, hogy készítettünk egy remek képet, ám abból egy másik fotós egy teljesen más képet tudna varázsolni. A Community Remix segítségével megoszthatod a képeidet, valamint megnézheted és inspirálódhatsz abból, hogyan szerkesztik más művészek át a saját alkotásaidat.

 

A Lightroom új funkciói megkönnyítik a kép egy adott részének kiválasztását és a javításokat.

 

3D és tervezés

Az Adobe Substance 3D kollekció hihetetlen 3D-s teljesítményt nyújt: olyan eszközökkel rendelkezik, melyekkel a meggyőző marketingképek létrehozásától kezdve a 3D-s tárgyak virtuálisa megformálásáig, gyakorlatilag mindenre képesek vagyunk. A Substance 3D Collection már most több ezer 3D anyagot és textúrát tartalmaz, amelyeket saját alkotásainkhoz használhatunk. Ezen 3D-s eszközök listája pedig folyamatosan bővül.

További újdonság, hogy az Adobe Fresco programmal mostantól képeinken még dinamikusabbá tehetjük: bármely rajzréteget animációs réteggé alakíthatunk.

Az Adobe XD, a UX designerek számára készült tervező-, prototípus- és megosztó alkalmazásban már videóként is lejátszhatjuk a folyamatokat vagy Lottie-animációkat adhatunk hozzá a prototípusokhoz, akár After Effectsből is. 

 

A kreatív alkotók gyűjtőhelye: Behance

 

A Creative Cloud előfizetők előfizetéseket kínálhatnak a Behance-on, és exkluzív hozzáférést biztosíthatnak rajongóiknak a livestreamjeikhez és egyéb tartalmaikhoz.

 

Olyan új lehetőségekkel bővült a Behance kreatív közösségi tér, mely lehetővé teszi, hogy mindenki profitálhasson a saját munkájából. A Creative Cloud előfizetők olyan előfizetéseket kínálhatnak, amelyekkel a rajongók exkluzív hozzáférést kapnak a Behance kiválasztott livestreamjeihez, forrásfájljaihoz és egyéb anyagaihoz. A Behance pedig nem kap részesedést a bevételből. A profilhoz pedig hozzáadhatunk egy "Hire me" gombot, így bárki, aki értékeli a munkánkat, közvetlenül felveheti velünk a kapcsolatot megbízás vagy munkalehetőség miatt.

 

Content Authenticity a Photoshopban

A Photoshopban mostantól Content Credentials funkciót csatolhatunk a projektünkhöz.

 

 

Az Adobe már két éve elindította a Tartalomhitelesítési Kezdeményezés (Content Authenticity Initiative, CAI) nevű fejlesztést, hogy felvegyék a harcot a vizuális félretájékoztatás ellen, és segítsék biztosítani, hogy az alkotók megkapják a munkájukért járó elismerést. Most pedig bevezették a tartalmi hitelesítő adatok csatolásának lehetőségét az olyan alkalmazásokban, mint a Photoshop. Ezek a biztonságos hitelesítő adatok olyan információkat tartalmaznak, mint például, hogy ki készítette a képet, valamint hogy mikor és hol készült az alkotás.

Az NFT-k (non-fungible tokenek) szintén megjelentek, ami az alkotók számára egy teljesen új piacot jelent. A tartalmi hitelesítő okmányok megakadályozhatják, hogy rossz szándékú emberek ellopják az alkotók munkáját, és sajátjukként adják el azt az NFT-piacon. A Content Credentials megjelenítéséhez a KnownOrigin, az OpenSea, a Rarible és a SuperRare NFT piacterekkel már partnerséget is kötöttek. Végül pedig az Adobe Stock is automatikusan csatolja a Content Credentials-t a képekhez, amikor letöltik azokat.

 

A Creative Cloudban a legtöbb új funkció már elérhető, ezek kipróbálásához mindössze frissíteni kell a kedvenc alkalmazásainkat az Adobe Creative Cloud alkalmazáson keresztül.

 

(Adobe)

Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.

Copyright © 2023 Trans-Europe Zrt. Minden jog fenntartva.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram