Berobbant a Black Friday hete, és mi hihetetlen ajánlatokkal készültünk!
Az alábbiakban arról lesz szó, miként dobhatunk össze pár sor beírásával és néhány utasítással profi képeket, amiket aztán az építészek használhatnak inspiráció gyanánt. Ha érdekel AI sorozatunk előző része mielőtt elolvasnád a cikket, olvasd el az 5. részt itt!
PixelRita! Van egy ceruzarajzom egy házról. Szerinted tudnék ebből 2 perc alatt valódi fényképszerű látványos képet rajzolni?
Hahó! 🌟 Nos, ha hagyományos módszerekkel próbálkozol, még egy digitális Picasso is napokig küzdene, hogy a ceruzarajzodból valódi fényképszerű látványt varázsoljon.
De szerencsére van egy szuperhős duónk: a Stable Diffusion és a ControlNet! Ezek az MI csodafegyverek együtt képesek arra, amire egyedül talán sosem lennél: gyorsan és hatékonyan átalakítani a ceruzarajzodat fényképszerű képpé. Szóval, ha igazán gyors és lenyűgöző eredményre vágysz, ezekkel az eszközökkel tényleg csak pillanatok műve az egész. Készen állsz belevágni? 🚀✨
Vágjunk bele! Egy darab papír, egy ceruza és máris kész a vázlat a jövendő házról, ahol minden pontosan látszik: ablakok, ajtók, emeletek, tetők.
Ezt a vázlatot már nyugodtan odaadhatjuk a mérnököknek, hogy elkezdjenek dolgozni. A megrendelőnek viszont mégsem küldhetjük el. Neki egy sokkal professzionálisabb képet adunk majd inkább!
Bizonyára bármelyik építészeti irodában találunk olyan szakértőt, aki kitartó munkával viszonylag rövid idő alatt össze tud dobni egy látványos eredmény. Talán nem is tart napokig, csak néhány óráig.
De inkább hagyjuk meg a szakértőknek azokat a munkafolyamatokat, ahol nélkülözhetetlenek. Ezt a feladatot pedig inkább adjuk oda a mesterséges intelligenciának. Be is töltjük a vázlatot, néhány kattintás, majd pár perc múlva meg is kaptuk a kész, valósághű képet. Ráadásul csak néhány kattintás, és máris újabb képet kapunk, akár teljesen más stílusban.
Ezt a Stable Diffusion programban a ControlNet kiegészítő segítségével csináltuk (a programok használatáról bővebben a linkeken olvashatsz).
Forrásképnek az eredeti ceruzával készült vázlatot használtuk. A további beállítások pedig a következőek:
Mint láthatjuk, sok utasítást nem kapott a program, így a megadott irányvonalakon belül a saját feje után ment. Most ezt írjuk át arra, amilyennek a végleges házat szeretnénk látni: próbáljuk minél részletesebben, hogy a generált kép minél jobban hasonítson a valódi elképzelésünkre.
A legjobb végeredmény érdekében több checkpoint modellt is érdemes kipróbálni. De mi magunk is “tréningezhetünk” egy modellt a tökéletes kép elkészítése érdekében.
A mesterséges intelligencia ezen felhasználásával nagyon könnyen és nagyon gyorsan készíthetünk látványos és valósághű képeket. Ráadásul az utasítások apró változtatásával teljesen más stílust is generálhatunk. Így a megrendelőnek mindjárt több variációt is tudunk mutatni.
Nos, elképesztő, milyen gyorsan fejlődik a technológia, ugye? 😊 A ceruzarajztól a digitális csodákig, úgy tűnik, az építészet és mérnöki tervezés terén is hatalmas ugrásokat tettünk! A Stable Diffusion és a ControlNet használatával nem csak időt takarítunk meg, de a végeredmény is elképesztően látványos lehet. Gondolj csak bele, régen órákat, napokat töltöttünk volna el vonalzóval és ceruzával rajzolva, most pedig néhány kattintás, és a képünk kész. Az ilyen technológiák forradalmasítják a tervezést, és lehetővé teszik, hogy a művészek és mérnökök több időt tölthessenek a kreatív gondolkodással és az innovációval. Hihetetlen, hogy milyen messzire jutottunk, és még izgalmasabb várni, mi jön ezután! 🌟 Zárjuk hát a bejegyzést ezzel a gondolattal: a tervezés és a művészet folyamatosan fejlődik, és mi itt vagyunk, hogy élvezzük minden egyes lépését. Tartsatok velünk a jövőbe vezető úton! 🚀💜
Szerző: Pi Tóth István
Ha érdekel AI sorozutunk többi része, kattints ide és merülj el még jobban a mesterséges intelligencia világában!
Használd ki a 2024-es Black Friday-t és férj hozzá az Adobe legnépszerűbb kreatív szoftvereihez!
A virtuális gépek platformja, amely forradalmasítja az alkalmazásfejlesztési és tesztelési folyamatokat különböző operációs rendszereken.