Meghaladja Magyarország éves áramfogyasztását a Bitcoint bányászó számítógépek fogyasztása


A kriptopénzek bányászata igencsak kifizetődő üzletnek tűnik, így egyre többen foglalkoznak vele. Most már olyan sokan, hogy ez a világ energiafogyasztásán is meglátszik.


bitcoin.jpg

Bármelyik pillanatban nagy bukás lehet a nagy hasznot kínáló Bitcoin-bányászat, jelenleg azonban igencsak jövedelmező a kriptopénz "előállítása". Hogy mennyire is az, az a következő energiafogyasztási adatokból látszik igazán.

Digiconomist elkészítette azt a grafikont, amelyből kiderül, a világ valamennyi olyan számítógépe, amelyik Bitcoin-bányászattal foglalkozik, a munka idején mennyi elektromos áramot fogyaszt. Ebből a készítők azt is ki tudják számolni, hogy éves szinten ez mekkora áramfogyasztást jelent. A végeredmény egészen elképesztő: 2017. november 20-án például olyan sok számítógép dolgozott a Bitcoin-bányászaton, hogy az éves fogyasztás 29,05 TWh-t tett volna ki.

Ez a világ áramfogyasztásának ugyan csak a 0,13 százalékát teszi ki, ám ha más szempontból vizsgáljuk meg a dolgot, máris sokkal komolyabb eredményt kapunk. Jelenleg 159 olyan ország van a világon, amelyik egy év alatt ennél kevesebb áramot fogyaszt.

Bitcoin.JPG

Ha pedig a Bitcoin-bányászok egy egységes országot alkotnának, akkor az energiafogyasztással a világrangsorban a 61. helyet foglalnák el. A ranglistán jelenleg Marokkó a 61., ott az éves fogyasztás 29 TWh, míg a 62. Szlovákiában 28,36 TWh-ról beszélhetünk. Magyarországon 21,55 TWh-ra áram fogy el egy adott évben, ami kevesebb, mint amennyit az összes Bitcoin-termelés létrehoz.

Bitcoin02.JPG

Hogy pontosan hogyan is működik a kriptovaluta kezelése mögött lévő blockchain nevű technológia, arról itt írtunk részletesen. Érdemes elolvasni, mert szakértők szerint hamarosan az életünk fontosabb területeit is megváltoztathatja.

(Hvg.hu)

Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.

Copyright © 2023 Trans-Europe Zrt. Minden jog fenntartva.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram