Egyszerűsített 3D-s alkalmazás az Adobe-tól


Az Adobe Project Felix egyike volt a 2016-os év legizgalmasabb kreatív alkalmazásainak. A renderelő motor készítői - V-Ray- elárulják, hogy milyen újdonságok várhatóak a jövőben az Adobe-tól a Project Felix-szel kapcsolatban.  


A Project Felix 2016-os novemberi megjelenése nagy meglepetés volt. Mindenki azt várta, hogy az Adobe a már régóta használt szoftverek tervezett frissítése mellett  - a Photoshop-tól az After Effects-ig -  az Adobe Max konferencián fog bejelenteni egy olyan vadonatúj alkalmazást, amely összeköti a 2D-s és 3D-s tartalomkészítést.

A Felix egy egyszerűsített 3D-s alkalmazás tervezőknek, fényképészeknek és retusálóknak, akik jelenleg Photoshoppal dolgoznak, más egyéb 3D-s alkalmazás például a Maya használata helyett. Nincsen benne összetett részecske rendszer, karakter eszközök és modellező eszközök. Helyette egyfajta virtuális stúdióként működik. Beolvasunk egy 3D-s modellt, hozzáadunk vagy módosítunk a textúrán, elhelyezzük és beállítjuk a pontos méretét, beállítjuk a megvilágítást (és a kamerát), valamint hozzáadunk egy tetszőleges hátteret. Ezután felvesszük (rendereljük).

 

project-felix---bottle-demo-step-1.jpg

   

project-felix---bottle-demo-mid-project_0.jpg

 

project-felix---bottle-final-render_0.jpg

 

Ez azért közel sem azt jelenti, hogy nincsen összetettség a Project Felixben, csak el van rejtve a felhasználó elől. Támogatja az élő bemutatót, amit látunk a képernyőn miközben dolgozunk, valamint a Chaos Group V-Ray renderelő motorját - egy professzionális renderelő, amelyet az építészektől kezdve (New Airport - Isztanbul) a CG karakterek készítésén át (kastélyok és sárkányok a Trónok Harcában), egészen az animációs filmekig (Final Fantasy - Kingsglaive) használnak. 

A Chaos Group az Adobe-val 2015 óta dolgozik együtt a Project Felix-szen, az alkalmazás pedig teljes hozzáférést biztosít a V-Ray valamennyi funkciójához. A V-Ray irányítási szintje jelentős mértékben egyszerűsítve lett a célközönség számára, míg az egyéb funkciók még nem lettek bevezetve - valószínűleg azért, mert az alkalmazás még béta állapotban van - ez a későbbiekben várható.

A Chaos Group elnöke, Lon Groth ezzel kapcsolatban a következőt mondta: "Az Adobe nem tervezi újra a V-Ray-t. A Project Felix-szel egy egyszerű és intuitív UX-et hoztak létre a valósághű képek renderelésével foglalkozó emberek számára."

Új eszközök a Project Felix-hez?

Lon megjegyezte, hogy számtalan funkciót tartalmaz a V-Ray teljes verziója, amelyeket az Adobe beépíthet a Project Felix-be, hogy elősegítse a valósághűbb eredményeket vagy pedig növelje a teljesítményt. A Project Felix felhasználói fórumán az egyik leginkább kért funkció, a következő: adjust the depth-of-field of the camera – ez pedig egy olyan dolog, amit a V-Ray támogat. 

A gyorsabb rendereléshez, a V-Ray használja a számítógép grafikus processzorát valamint a processzorát  – vagy pedig elvégezhetjük a renderelést a hálózati szerveren vagy a felhőben. Az Adobe már korábban bejelentette, hogy a későbbiekben a Project Felix támogatni fogja a GPU-alapú renderelést – de a felhőben történő renderelés inkább csak lehetőség a távoli jövőben. 

Lon elmondása szerint az Adobe-nak a megjelenés után hozzáférése lesz a V-Ray legújabb verzióihoz és ki tudják választani, hogy milyen funkciókat integrálnak a Project Felix-be. Az egyik ilyen dolog az adaptív megvilágítás, ami viszonylag bonyolult – a teljes információért olvassuk el a Chaos Group blogját  – de a legfontosabb, hogy a renderelés ezáltal gyorsabb/jobb lesz, ha nagyon sok fényt tartalmaz egy jelenet. 

Ha nincsen tapasztalatunk vagy tudásunk a 3D-s eszközök terén, mint például a Cinema 4D vagy Maya, felmerül a kérdés, hogy a Project Felix-szel való V-Ray használat, miért éri meg? Ehhez nézzük meg a Trónok Harca legutóbbi évadához Illoura által készített valósághű, vizuális effekteket – a CG alkotóelemeket, amelyeket a V-Ray használatával rendereltek. Ez sokkal magasabb szintű renderelést biztosít, a Photoshopban lévő középszerű 3D renderelő motorhoz képest. 

{"preview_thumbnail":"/wp-content/uploads/2022/migra/styles/video_embed_wysiwyg_preview/public/video_thumbnails/172374044.jpg?itok=NDwg964d","video_url":"https://vimeo.com/172374044","settings":{"responsive":1,"width":"854","height":"480","autoplay":0},"settings_summary":["Beágyazott videó (Alkalmazkodó)."]}

Amikor megkérdeztük a V-Ray legfontosabb előnyeit, Lon elsősorban a minőséget említette – továbbá a sebességet és a hardveres kompatibilitást. A V-Ray Mac illetve Windows operációs rendszeren egyaránt működik – még alacsonyabb teljesítményű PC-ken is – beleértve a laptopokat is.

A Project Felix már elérhető - kizárólag Creative Cloud előfizetők számára. 

(Digitalartsonline.co.uk)

Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.

Copyright © 2023 Trans-Europe Zrt. Minden jog fenntartva.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram