"Azt hiszem újra Wacom rajongó lettem"


Egy vallomással kell kezdenem ezt az írást. Korábban nagy rajongója voltam a Wacomnak, de az elmúlt néhány évben kicsit elvesztettem a hitemet a japán cégben. Talán akkor kezdődött, amikor a Samsung - persze a Wacom technológiáját licencelve - előrukkolt a Galaxy note-tal, aztán egymást követve jöttek az olyan táblagépek, vagy táblagéphez való ceruzák, amikkel a Wacom, mintha csak saját magával akart volna kibabrálni - igyekezett meglovagolni a számára elég kedvezőtlen trendeket. 


 

wacom-mobile-stuido-13-gallery-g2.jpg Persze volt a kezemben Companion1, Companion2, és teszteltem is mind a kettőt. Év elején az új Intous-ok is eljutottak hozzám, és láttam hogy a gyártó mindenki számára elérhetővé szeretné tenni a digitális rajztáblák nyújtotta kényelmet, viszont a kiteljesedést-katarzistnem láttam egyik termékben sem. Félreértés ne essék, minden tesztelt kütyü jól teljesített a kezeim alatt, és mindig megállapítottam magamban hümmögve, hogy “igen-igen ez is wacom minőség”, de azt a mindent elsöprő hullámként előtörő vágyat, amit akkor éreztem, amikor az első táblámat megvettem középiskolásként - akkoriban még elég ritka madár volt a digitális rajztábla - azt nem éreztem. Egészen mostanáig.

Amikor ugyanis megláttam az első MobileStudio specifikációkat,  elkezdett szaporábban dobogni a szívem.

Persze azt tudtam, hogy a cégnek, ahhoz, hogy megtartsa a renoméját, valami nagyon klassz dologgal kell előrukkolnia, hiszen ott van egyrészről a bevezetőben felvázolt “hirtelen” piaci pangás, másrészről - amit mindenki lát, aki az elmúlt 3-4 évet nem egy hibernációs kamrában töltötte - az, hogy a kreatív ipar következő nagy dobása a virtuális és a kiterjesztett valóság felkarolása lesz.

Nem szaporítom tovább a szót: egészen megdöbbentő, hogy hogyan  reagálta le a Wacom a kialakult helyzetet: újra feltalálta magát.

 

 

Vette egyrészről a már jól bevált receptet: kell egy tábla, ami hordozható, jó az akku kapacitása, lehet rá rajzolni is, és lehetőség szerint Windowst futtat. Ilyen táblája már volt a cégnek, a Cintiq Companion évek óta elérhető, és mindig is a kornak megfelelő hardver specifikációval tervezték meg, így ez nem volt elég. Bár a termék maga továbbra is piacképes (és elérhető is marad), ahhoz, hogy a trendeket meglovagolják, ennél többre volt szükség - és ekkor jött a csavar.

Az ötlet az volt, hogy a Companion-t masszív multimédia stúdióvá kell alakítani: ehhez még jobb vas, nagyobb kijelző is dukál.

A csúcsmodellbe, a MobileStudioPro 16-ba ennek megfelelően egy Core i7 processzor, 16 Gb. RAM, valamint egy Nvidia Quadro 4Gb-os videokártya lett beépítve, és emellett még ott van egy 512 Gb-os SSD tár is - mindezt természetesen egy 4K felbontású 16’-os kijelzővel megspékelve, ami 94%-ban AdobeRGB színkompatibilis.

Ez már így önmagában is több mint fincsi, nyugodtan kijelenthetem, hogy soha nem volt még dolgom ehhez hasonló táblával, de a Wacom úgy látszik, még ennél is többet szeretett volna letenni az asztalra, ezért a MobileStudio egy beépített RealSense (™) 3D kamerarendszerrel lett felszerelve, ami - annak aki ezt nem ismerné, gyakorlatilag valós idejű 3D letapogatást tesz lehetővé, és hogy ezt a funkciót ki is lehessen használni, a dobozban egy egy éves Artec Studio Pro előfizetési kupon is lapul.

 

 

Nos, hát ezért dobbant meg a szívem. Azt hiszem, hogy ismét rajongó lettem.

Mert láttam már 16 colos digitális rajztáblát, meg persze, láttam már erős táblagépet is, nézegettem videókat RealSense(™) rendszerrel szerelt notebookról (a Lenovonak is van egy például), de hogy ezt így egyben megkapjam, az inkább csak utópia volt eddig.

De a Wacom ma bejelentette a megjelenési dátumot. 2016 november 1. Itt az ideje annak, hogy minden multimédiával foglalkozó szakember fogjon egy piros filctollat, és beleírja ezt a dátumot a naptárába.

 

Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.

Copyright © 2023 Trans-Europe Zrt. Minden jog fenntartva.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram