A Wacom tábla megteremti a mobil műterem lehetőségét


Nagyon kíváncsi voltam, hogy a Wacom Cintiq Companion 2, amit a szoftver.hu jóvoltából kipróbálhattam, mennyire jelenthet megoldást, vagy akár egy új életformát a számítógépen dolgozó grafikus számára.


Egy festő barátommal beszélgettem a minap, aki klasszikus módon: állványon a vászon, olajjal és ecsettel, szigorúan csak a műtermében dolgozik. Meséltem neki, hogy elutazom külföldre öt napra, és intenzíven rajzolni fogok. Rácsodálkozott, hogy utazom, és dolgozok? A mobil műterem valóság lehet? Persze hallottunk már a szabadban dolgozó tájképfestőkről, de ez számítógéppel csak most vált valósággá.

Az én modern műtermem már 16 éve egy IBM laptopra kötött high-end monitor és egy Wacom tábla, de ez is röghöz kötött, le kell ülni elé, és én vagyok ott, ahol a rendszer, nem fordítva.

Nagyon kíváncsi voltam, hogy a Wacom Cintiq Companion 2, amit a szoftver.hu jóvoltából kipróbálhattam mennyire jelenthet megoldást, és akár egy új életformát a számítógépen dolgozó grafikus számára.

 

 

A Wacom 16 éve (ugyanaz a tábla!!!) hűséges társam, és megszenvedtem igencsak más típusokkal, míg végre rátaláltam arra a hardware-re, ami nem csak ígéri a stylus-szal való rajzolás élményét, hanem meg is valósítja. Hibátlanul, biztosan, minden szoftveres környezetben. Szóval a Wacom, mint márka, a szívem csücske, és egy élmény volt a Companion 2-őt a gyönyörű dobozából kicsomagolni. Az eszköz súlya kb 2 ipad-é lehet, de kb. akkora is a mérete.

 

 

Ahogy a képernyő életre kelt, fényereje és szín mélysége meggyőzött róla, hogy a hordozhatóság oltárán a monitor kapcsán sem kell kompromisszumot kötni.

Összességében mi volt az újdonság?

  • A stylus hegye ott van, ahol az Illustratorban a ceruza hegye. Vagyis néhány milliméterrel feljebb (a képernyő külső felületén), így egy zártabb, „oda nézek, ahol dolgozok” érzést teremt. Könnyebb koordinálni a mozdulatokat, és koncentráltabb a figyelem.
  • Hátra lehet dőlni, ölembe lehet venni a rajztáblát, ami felér egy nyaralással, ahhoz a szokásos desktop pózhoz képest, amit annyira jól ismerünk az irodai környezetből.
  • Igazán „játszva dolgozom” élményben volt részem, ami a mobilitással és a kényelmes munka-pózzal együtt járult hozzá ahhoz, hogy gyorsan megszeressem a Companion-t.

Az alkotó ember, festő, grafikus inspirációt szerez a tájban, a környezetére reagál, és vázlatokat vagy akár végleges kompozíciót készít ott helyben. Ez most már valóság azoknak is, akik a megszokott szoftveres környezetükben (pl. Adobe) styus-szal dolgoznak. Állva, ülve, fekve, mindenhol alkothatunk kompromisszumok nélkül.

 

Cikk szerzője: Weiler Péter

Csatlakozz Te is Facebook oldalunkhoz!

Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.

Copyright © 2023 Trans-Europe Zrt. Minden jog fenntartva.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram