Feltárván elénk a hacker összetett elméjét, Mitnick különböző üzleti vállalkozások kárára elkövetett valós átverések, csalások és social engineering támadások - és azok következményeinek - forgatókönyvét tárja elénk. Az információbiztonság emberi tényezőire koncentrálva elmondja, hogy miért nem elég a világ összes tűzfala és titkosító protokollja arra, hogy leszerelje a céges adatbázisokban kutakodni vágyókat, vagy a rendszert tönkretenni szándékozó ingerült alkalmazottakat. Mitnick bemutatja, milyen veszélynek vannak kitéve még a legjobban őrzött információs rendszerek is a magát adóellenőrnek vagy más látszólag ártalmatlan embernek kiadó eltökélt csalók miatt.
A történeteket mind a támadó, mind az áldozat szemszögéből elmesélve A megtévesztés művészete egy igazi krimi megkapó és olvasmányos stílusában mondja el, miért sikerülhettek az egyes támadások - és hogyan lehetett volna elkerülni azokat. Ennél is fontosabb, hogy Mitnick jóváteszi életének korábbi szakaszában elkövetett bűneit. Egyedi irányelvekkel lát el bennünket azzal kapcsolatban, hogyan hozhatunk létre olyan eljárásokat, képzési programokat és kézikönyveket, amelyek biztosítják, hogy a cég kifinomult biztonságtechnikai eszközeibe fektetett pénzt nem az ablakon dobtuk ki.
A biztonsági sebezhetőség megelőzésével kapcsolatos tanácsait abban a reményben adja, hogy ezentúl az emberek éberebben védekezzenek a biztonságot fenyegető legnagyobb veszély, az emberi természet ellen.
Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.