Az adathalász trükkök nem új jelenségek, mégis sokan esnek áldozatul. Összegyűjtöttük a leggyakoribb trükköket és tippeket a csalások megelőzésére!
Jackson Fall egy egyszerű utasítást adott a GPT-4 chatbotnak: 100 dollárból hozza ki a legtöbbet és keressen annyi pénzt, amennyit csak tud.
Jackson Fall arra volt kíváncsi, hogy a mesterséges intelligencia sikeressé tud-e tenni egy online vállalkozást. Ő a projektben csupán „emberi összekötőkén” van jelen egyetlen feltétellel, hogy nem végez kétkezi munkát.
A Chat GPT ajánlata alapján létrejött a Green Gadget Guru oldal, amin környezetbarát és fenntartható életmóddal kapcsolatos termékeket értékelhetnek és promótálhatnak a felhasználók. A .com domain megszerzése valamivel drágább volt, mint amennyi pénzt szántak rá, azonban a jelek szerint megérte, mert a Chat GPT 100 dollárból már több, mint 25 ezret keresett.
A GPT tanácsát követve a DALL-E képeket alkotó mesterséges intelligencia készített nekik egy logót is, míg Fall, akinek ez a foglalkozása, is csinált egy másikat. A két megoldás meglepően hasonló lett.
A chatbot pillanatok alatt megálmodta azt is, hogyan nézzen ki a weboldal és hogy miről szóljon az első cikk. A cikk borítóképét is a GPT-4 készítette el, a cikkben pedig tényleg olyan termékek vannak, amik valóban léteznek.
A marketing területén a mesterséges intelligencia azt ajánlotta, hogy „pontosan 40 dollárt” költsenek el hirdetésre a Facebookon és az Instagramon.
Eközben a vállalkozásba több befektető is beszállt, úgyhogy a weboldal már 25 ezer dollárt ér.
(24.hu)
Az adathalász trükkök nem új jelenségek, mégis sokan esnek áldozatul. Összegyűjtöttük a leggyakoribb trükköket és tippeket a csalások megelőzésére!
Ragadd meg a pillanatot a Wacom Movink segítségével! Alkoss korlátok nélkül, és vidd magaddal könnyedén a ,,stúdiódat"!
Kezdd az évet felejthetetlenül, és irány a téli Mondocon 2025! Légy még egy nap erejéig karácsonyi szellemben, és szakadj ki a valóságból!