A Budget Direct csapata úgy döntött, megmutatja, hogyan is néznének ki ezek a fantasztikus épületek napjainkban.
Az ókori világ hét csodája a hét legismertebb ókori építmény, amit először a Szidóni Antipatrosz említette az i. e. 2. században említett epigrammájában. A műben a legimpozánsabb és a legpompásabb építmények szerepelnek: a Gízai piramisok, Szemiramisz függőkertje, az epheszoszi Artemisz-templom, Pheidiasz olümpiai Zeusz-szobra, a halikarnasszoszi mauzóleum, a rodoszi kolosszus és a pharoszi világítótorony.
Ezek közül mára már csak egyetlen építmény maradt fenn, a Gízai nagy piramis. Az összes többivel végeztek a háborúk, a földrengések, vagy csak egyszerűen az idő vasfoga.
Az ember ilyenkor gondol bele igazán, mekkora csoda is manapság a digitális művészet és a 3D-s technika, melyek segítségével új világok születhetnek, vagy jelen esetben régiek épülhetnek újjá. Ez fogalmazódott meg az ausztrál Budget Direct csapatában is, és úgy döntöttek újjáépítik a világ hét ókori csodáját a kultúra szerelmeseinek.
A mai digitális technika és a grafikai programok már lehetővé tesznek olyan szintű megvalósításokat, textúrázást melynek segítségével tényleg olyan végeredményt kapunk, mintha a valóságot látnánk.
A készítés folyamatairól animáció is készült, melyben láthatjuk, hogy a ma látható romokon, hogyan is helyezkedtek el ezek az impozáns építmények. A legmegdöbbentőbb az egészben, hogy az említett csodák nagy részéről csak írásos lenyomat maradt fenn, így igazából most láthatjuk őket először „igaz valójukban”. A videókért kattints a linkre.
Most pedig következzen az időutazás:
1. A rodoszi kolosszus
2. Gízai piramisok
3. Szemiramisz függőkertje
4. Az epheszoszi Artemisz-templom
5. Pheidiasz olümpiai Zeusz-szobra
6. A halikarnasszoszi mauzóleum
7. A pharoszi világítótorony
Forrás: Budget Direct
Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.