Az idei Budapesti Design Week, az ország legjelentősebb design eseménye október 1-11 között került megrendezésre, és nagyrészt az online térben zajlottak a programjai. A rendezvény egyik legfontosabb része a Magyar Formatervezési Díjak és a Design Management Díj átadása volt, amire a nyitónapon került sor.
A Magyar Formatervezési Tanács első alkalommal 2004-ben rendezte meg a Budapest Design Week rendezvénysorozatot, amit azzal a céllal hozott létre, hogy még jobban tudatosítsa a design gazdasági és társadalmi szerepét, illetve erősítse a terület szereplői közötti kommunikációt. A fesztivál a nemzetközi eseménynaptárhoz igazodva minden év szeptember végén, október elején zajlik, idén október 1-11-ig élvezhették az érdeklődők a programokat.
A szervezők minden évben törekedtek arra, hogy a programsorozatban egyaránt legyenek a nagyközönség számára szervezett események, szakmabelieket érintő rendezvények, illetve arra is hangsúlyt fektettek, hogy kifejezetten a gazdasági döntéshozókat segítsék a munkájukban.
A számos állandó, saját szervezésű program mellett, évről évre számos hazai designstúdió kap bemutatkozási lehetőséget a Nyitott Stúdiók program keretén belül, emellett minden évben sor kerül egy központi téma meghatározására, ami idén a körforgásos gazdaság témaköre lett. Az esemény fő platformján elérhető videósorozat is olyan vállalkozásokat és kezdeményezéseket mutat be, ahol ez a szemlélet a meghatározó.
{"preview_thumbnail":"/wp-content/uploads/2022/migra/styles/video_embed_wysiwyg_preview/public/video_thumbnails/GgGnPJj89bw.jpg?itok=BPwPNeO9","video_url":"https://youtu.be/GgGnPJj89bw","settings":{"responsive":1,"width":"854","height":"480","autoplay":0},"settings_summary":["Beágyazott videó (Alkalmazkodó)."]}
Szintén a rendezvénysorozattal egybekötve adták át a Magyar Formatervezési Díjat és Design Management Díjat több kategóriában.
Idén a Magyar Formatervezési Díj termék kategóriájában elismerésben részesült a ZigZag elnevezésű, modulokból építhető mászófalrendszer három tervezője, Erdélyi Tamás, Gara Bernát és Csepregi Szabolcs; a Hard Body Hang brand alapítói, a Lakos Dániel tervezte könnyed és ergonomikus TILT szék, valamint a környezettudatos gyártást és a technológiai innovációt egyesítő Illan függőlámpa, Horváth Zsuzsanna munkája.
A Design Management Díjat tizenegy éve alapítottak, és az elismerés célja, hogy a dizájnt és az innovációt átfogóan, az üzleti stratégia részeként kezelje. A díjat idén a Plydesign bútormárka kapta, elismerő oklevelet kapott a WAMP Design Vásár, a fenntartható táskatervező YKRA és a Pécsi Orgonaépítő Manufaktúra Kft.
A díjazottak részletes listájáért kattints a linkre!
A korábbi évekhez hasonlóan a fesztivál védnöke és finanszírozója idén is a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala, szervezője a Magyar Formatervezési Tanács volt.
További információkért kattints a linkre!
Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.