A Capsules Book nyilvánosságra hozta azon művészek munkáit, melyek egyedi stílusukban és különleges megoldásaikban kiemelkedőnek számítottak nemzetközi szinten. Ebbe a több száz oldalas ausztrál kiadványba egyedüli magyarként került be Kőteleky Aywee - festő és art director - képsorozata.
Nem tölt órákat a vízpart mellett, hogy tájképeket fessen, nincsenek modelljei, hanem a saját gondolata által szült lényeket örökíti meg. Elmondása szerint ezek “csak úgy jönnek” egy általa képzelt univerzumból. Mikor arról kérdezték, hogy mi inspirálja, mesélt utcai foltokról, idegen lakásokba bepillantva meglátott életekről, és idős emberekkel való beszélgetésről is. Ő Kőteleky Éva Aywee. Az Aywee nevet még annó nővérétől kapta, a Csengetett Mylord egyik ominózus karakteréről. A művész akkor még nem is sejtette, hogy képeit egyszer ezzel a szignóval fogja azonosítani, és hogy nemzetközi szintű hírnévre tesz szert.
Munkáját durva és szögletes arcok ábrázolása jellemzi, és markáns színekkel csábítja tekintetünket, az apró részletekre is. Mozgalmas képeiből árad a játékosság és a humor, és mintha gyerekkori álmok felnőtt megtestesüléseit látnánk visszaköszönni vásznain.
A magyar művész neve nem ismeretlen a hazai kreatív ipar berkeiben, hiszen évek óta art directorként dolgozik és több projektekben is aktívan részt vesz. Különleges stílusára és technikájára most pedig a világ legrangosabb tervezőgrafikai kiadványként számon tartott Capsules Book is felfigyelt, akik évek óta a leghitelesebb és legfontosabb forrás a tehetséges grafikusok és illusztrátorok felkutatásának. A világ minden tájáról érkező pályaművek mellett külön megkeresték Ayweet, hogy három absztrakt tervét szeretnék megjelentetni az idei összeállításban. Ennek a nemzetközi ajánlónak köszönhetően, amit világszerte terjesztenek, a művész illusztrációi Melbourne-től New York-ig, valamennyi adatbázisban megtalálhatóvá válnak. Így jellemezte magát a Melbourne-ben kiadott gyűjteményben:
„Alkotás közben mindig arra hagyatkoztam, ami valóban bennem él és ami kikívánkozik. Kaptak már sokféle jelzőt ezek a lények a félelmetestől a szomorúig, de számomra inkább kedves, egyedi valakik ők. Az arcokon sincs mosoly, de ez nem azért van mert szomorúak lennének. Egész egyszerűen az alapállapotot látjuk, nem egy érzelmi reakciót. A képeimnek sem szoktam például címet adni, nem szeretném korlátozni vagy befolyásolni a nézőt, hogy mit lásson bele a képeimbe. Bizonyos értelemben ezek a képek mind a világ, mind önmagunk karikatúrái is egyben.”
Lehet, hogy eddig még nem ismerted Aywee-t, de ha vetsz néhány pillantást képeire, biztos lehetsz benne, hogy aztán bármennyi festmény közül is felismered egyedi stílusát és képi világát. Csendéletek és aktok helyett egy színesebb és sokkal izgalmasabb világ képzeletbeli lényeit varázsolja a vászonra. További alkotásaiért kattints a linkre!
Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.