Íme 5 tipp, az internet biztonságosabb használatához


Te vajon mennyit teszel az adataid védelme érdekében? Egy új kutatás szerint, a mai napig nem használjuk elegen az oldalaink védelemre kialakított lehetőségeket.


 

leadkep_0.jpg

 

A Google megbízásából a YouGov elnevezésű piackutató cég több mint húsz országban, többek között Magyarországon is felmérést készített a biztonságos internethasználattal kapcsolatban. Leginkább arra voltak kíváncsiak, hogy a felhasználók milyen jellegű személyes információkért aggódnak a leginkább.  Az eredmények alapján a legnagyobb, 59 százalékuk a pénzügyi információikért, például banki adataik miatt, 11 százalékuk pedig a személyes adataik miatt tartják fontosnak a biztonságot. Ugyanakkor 10 százalékuk úgy nyilatkozott, hogy nincs olyan információ, amelyet különösképpen védeni szeretne az interneten.

Az is kiderült, hogy a megkérdezettek 41 százalékának még soha nem törték fel a fiókját, azonban 30 százalékuk arról számolt be, hogy már érte valamilyen csalási vagy adathalászási kísérlet.

 

kep01.jpg

 

Online fiókjaink védelmére manapság már számos opció áll a rendelkezésünkre, ennek ellenére sokan nem élnek ezekkel a lehetőségekkel, és ugyan azt a jelszót használják szinte az összes felhasználói oldalukon, fiókjaikban.

Tény, hogy a legtöbben nem vagyunk IT szakemberek, de ezek a biztonsági lépések nagyon egyszerűen vannak kialakítva, így bárki pár perc alatt beállíthatja őket. A Google össze is állított egy 5 pontos listát, ha úgy döntenék, ideje szigorítani oldalaink biztonsági védelmét.

1. Tartsuk naprakészen szoftverjeinket

Már az is komoly előrelépést jelent, ha az általunk használt szoftvereket frissítve tartjuk, ugyanis ha így futnak ezek a böngészőbe, szintén növelik a biztonsági fokozatot. Sok program már önmagtól frissül, viszont sokszor nekünk kell megtennünk a szükséges lépéseket.

2. Használjunk egyedi jelszót minden egyes fiókunkhoz

Képzeljük csak el, milyen lenne, ha mindenhova ugyan azt a kulcsot használnák, legyen szó a lakásról, az autóról vagy egy széfről. Ha valakinek sikerül megszereznie, minden értékünk veszélybe kerülhet.

 

kep02_2.jpg

 

3. Használjuk a Google biztonsági ellenőrzését

Ez a funkció nem csak akkor járul hozzá védelmünkhöz, amikor a Google-t használjuk, hanem hasznos tippeket ad ahhoz is, hogyan lehetünk nagyobb biztonságban a világhálón. Többek között emlékeztet arra, hogy használjunk képernyőzárat a telefonunkon, vagy megmutatja, hogy milyen oldalakra és alkalmazásokba jelentkeztünk be Google fiókunkkal.

4. Másodlagos telefonszámot vagy e-mail cím megadása

Adjunk meg fiókjainkhoz másodlagos elérhetőséget, és nagyon fontos, hogy ezeket tartsuk is naprakészen. Egyrészt ez a lehetőség újbóli hozzáférést biztosít a fiókhoz, ha valamiért elveszítenénk azt, vagy nem tudnánk bejelentkezni, másrészt értesítést kaphatunk a fiókunkban történő gyanús tevékenységekről.

5. Kétlépcsős azonosítás megadása

Menjünk biztosabbra, és állítsunk be kétlépcsős azonosítást, ami a felhasználónév és a jelszó megadásán túl egy második lépcsőt is igényel a fiókba való bejelentkezéshez. Ez lehet egy alkalmazás által generált 6 jegyű kód, egy értesítés, ami egy általunk megadott megbízható eszközre érkezik, vagy egy biztonsági hardverkulcsot is alkalmazhatunk ez számít a legerősebb második lépésnek. Amikor viszont beállítottuk ezt a biztonsági megoldást, minden belépésnél legyünk készen a második lépcsős megerősítésre.

Ezekkel a biztonsági intézkedésekkel jelentősen csökkenthető annak esélye, hogy valaki jogosulatlanul hozzáfér fiókunkhoz, ne sajnáljuk erre az időt és az energiát, hiszen sohasem tudhatjuk mikor leszünk épp mi az áldozatok!

Forrás: Google, Technokrata

 

Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.

Copyright © 2023 Trans-Europe Zrt. Minden jog fenntartva.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram