"A fotós karanténban is legyen fotós, így a webkamerák segítségével körbeutaztam Olaszországot, hogy lefotózzam és bemutassam az elnéptelenedett városokat. Az exponáló gomb a PrtSct billentyű volt."
Radisics Milánt különleges látásmódú, sokszor díjazott fotóiról ismerhetjük. A Budapest csodás Zsolnay tetőzetei, ahogy még soha nem láthattuk fotósorozata már levett minket a lábunkról. Legújabb projektje az Olaszország szünetel című sorozat, amely 40 fotót ábrázol a kísérteties, de mégis valahol ámulatba ejtő olaszországi karanténról.
"Így készült az Olaszország szünetel című sorozat, amely 40 fotó a karanténról a karanténból."
"A koronavírus járvány elterjedésével Olaszországban, a hatóságok bejelentették az egész ország teljes lezárását és a lakosságot karantén alá helyezték. A korábban nyüzsgő városok, strandok, síparadicsomok most teljesen elnéptelenedtek. Róma, Velence, Padova és Firenze, csak néhány azok a népszerű városok közül, melyeknek világhírű terei már csak a magánynak állítanak emlékművet."
"Most csupán néhány mozgó sziluett jelenik meg az évszázados díszleteket előtt: kutyát sétáltató férfi, pihenő sirály, a csendet dokumentáló fotós, kötelességét végző katonák, araszoló csendőrautó vagy éppen egy prédikáló pap. ...és sajnos nem kevés mentőautó. A népszerű, mindenki által ismert terek szereplők nélküli színpadi díszletté alakulnak."
"Most, hogy a karantén miatt egyre többen otthon kell hogy maradjunk, egyedül a technológia teszi lehetővé az utazásokat. A webkamerák segítségével barangolhatunk a világ különböző tájain, és bepillanthatunk a pandémia sújtotta helyszínek hétköznapjaiba. Fotósként én ezt a technikai lehetőséget használtam fel. A pillanatra várva figyeltem a webkamerák képét, csak most a fényképezőgép gombja helyett a PrtScn billentyűt nyomtam a megfelelő időben."
"Míg korábban a késő éjszakában több órát kellett várnia egy fotósnak arra, hogy a város egy üres pillanatát megragadjon meg, most csúcsidőben is órákat kellett várnom a képernyő előtt, hogy egy-egy ember felbukkanjon a kamerák előtt. Szinte hihetetlen, hogy egy lélek sincs a Szent Márk téren, a Spanyol lépcsőn nem ül senki, a Piazza Navonát katonák őrzik és Júlia erkélyénél sem fohászkodnak szerelemért a magányos turisták. Olaszország megállt, az emberek pedig karanténban várják a helyzet javulását."
"A karantén fogalma a 14. században született annak érdekében, hogy megvédjék a tengerparti városokat a járványveszélytől. A fertőzött kikötőkből Velencébe érkező hajók legénységét nem engedték azonnal partra szállni. Miután lehorgonyoztak, még 40 napot kellett a hajón tölteniük. Ezt a műveletet nevezték “quarantina”, ami eredetileg a quaranta giorni, azaz 40 napot jelent."
"Emiatt készítettem én is pontosan 40 fényképet, majd utómunkával úgy dolgoztam fel őket, hogy érzékeltessem azt a különleges sötétséget amelyet a kényszerszünet Olaszországra borított."
Az Olaszország szünetel című sorozat további 40 kísérteties, de mégis valahol ámulatba ejtő fotóját a linkre kattintva tekinthetitek meg!
Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.