Egy nem mindennapi ritmusjáték: ismerjétek meg az osu!-t


Számos dologban verhetetlenek a japánok, többek közt például a ritmusjátékokban is! Na de miről is szól pontosan az osu!?


leadkep_27.jpg

 

2007. szeptemberében jelent meg az osu!, és azóta számos frissítésnek, és a játékosok elhivatottságának köszönhetően, egyre csak növekszik a rajongótábora.

Azzal nem árulunk el nagy titkot, hogy az osu!-ban minden a zene körül forog. Ez a ritmusjátékok egyik legfőbb jellemzője. A feladat lényege pedig a következő: adva van egy zeneszám, amit a játékban beatmap-nek neveznek, és sok kicsi kör a képernyőn, amikre kattintgatni kell a ritmus alapján. Ez ugye nem is hangzik annyira bonyolultan. Elsőre…

Az ingyenesen letölthető játék elején található egy hasznos kis tutorial, ami megtanít minket arra, hogy mikor mit kell csinálnunk. Tehát például amikor a körök elérik a számokat akkor kattintani kell, vannak sávok amin végig kell vezetni a golyót, és vannak "spinner"-ek is, amiket pörgetnünk kell. Csak a csuklónk és a klaviatúra bírja…

 

 

A telepítés után nem sok beatmapet találunk a lejátszási listán. Azonban ezt könnyen bővíthetjük, ha ellátogatunk az osu! hivatalos oldalára, de sok más helyen is lehetőség van az erre a célra készített zenék letöltésére.

 

kep2_13.jpg

 

Vannak különböző módok is, amivel könnyíthetünk, vagy akár nehezíthetünk is a játékon. Ezek aktiválásával befolyásolhatjuk a szerzett pontok számát. Könnyítő tényező még, hogy a kattintás nem csak az egérrel történhet, hanem több billentyűt is kijelölhetünk erre a célra. Gyakran a játék hátterében nem csak egy kép található, hanem videók, anime openingek is, azonban ezek inkább megnehezítik a játékot, ugyanis úgy vannak kialakítva, hogy sokkal nehezebben tudjuk észrevenni a felugró köröket, ahová kattintanunk kellene. 

 

 

A programban 4 különböző játékmódot találunk. Az egyik a taiko no tatsujin, amivel főleg japán játéktermekben találkozhatunk. Itt a dobolásé a főszerep. A dobnak 4 érzékelő pontja van, amiket ütögetnünk kell: 2 a dob belsején és 2 a külső peremén, amiket hol felváltva, hol egyszerre kell leütnünk. A billentyűzetkiosztást ez esetben is érdemes átvariálni úgy, hogy jobban kézre essen, ugyanis az alapbeállítás kissé kacifántos lehet.

 

 

Összességében az osu! egy szórakoztató, tökéletes ritmusjáték, ami mivel önfejlesztő, a játékosoknak hála, nagyon sok szinten mozog. Ha szeretnéd kipróbálni az ügyességed, érdekel a keleti zenei kultúra, vagy csak szeretnél egy kicsit kikapcsolódni, a további részletekért kattints a linkre!

 

Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.

Copyright © 2023 Trans-Europe Zrt. Minden jog fenntartva.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram