Meg nem erősített információk szerint az Adobe bíróságon keresne elégtételt, bár az még nem világos, milyen alapon indíthat pert.
Ahogy korábban beszámoltunk róla, az Adobe és az Apple korántsem felhőtlen viszonyát tovább rontotta az Apple bejelentése, mely szerint megváltoztatják a korábbi fejlesztési licenceket, s csak azok dolgozhatnak az ő mobil eszközeikre, akik elfogadják az új feltételeket. Ezek szerint csak azok tölthetik le az Apple fejlesztőcsomagját, akik elfogadják, hogy a programok kódját Objective-C, C vagy C++ nyelven kell megírni, csak közvetlenül ilyen kódról lehet létrehozni az iPhone-on futtatni kívánt szoftvereket. Szakértők szerint ebből az következik, hogy senki sem használhatja az Adobe Flash Professional CS5-ben megjelenő új funkciót, amellyel a Flash-alapú programokat iPhone-on futó programként is el lehet menteni. Emellett letiltották azon fejlesztőeszközöket is, amelyek C# és .NET programkódból készítenek iPhone-os szoftvereket.
Az nyilvánvaló volt, hogy az ügynek lesz még folytatása, s a szaksajtó egy része most az IT World egy cikkének állításának megalapozottságán töpreng: Steven J. Vaughan-Nichols a helyzetet elemző bejegyzésében ugyanis bizalmas Adobe-forrásokra alapozva azt állítja, hogy az Adobe a történtek miatt bírósághoz fordul, s néhány héten belül be fogják perelni az Apple-t a korlátozást felpanaszolva.
A két cég csatározása már rég tart, a közelmúltban egy jellemző „beszólás” volt Steve Jobs, az Apple vezetőjének részéről, amikor arra kérdésre, hogy miért nem támogatja az iPhone és az iPad natív módon a Flasht, Jobs azt felelte, hogy az Adobe-nál igen alacsony színvonalú munkát végeznek, a fejlesztők lusták, a Flash tele van programozási hibával („buggy”), biztonsági lyukakkal, ráadásul zabálja a processzorok erőforrásait („CPU hog”).
Az Adobe egyelőre hivatalosan nem kommentálta az Apple lépését, csak annyit jelentettek ki, hogy megvizsgálják az új feltételeket.
(IT Cafe)
Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.