Adobe Photoshop tippek kezdőknek


Nem is kezdhetnénk jobban a 2021-es évet, mint, hogy megtanuljuk az Adobe Photoshop használatának alapjait. Dani Diamond ehhez ad három egyszerű, ám annál hatékonyabb tanácsot.


Amikor elkezdtem használni a Photoshop-ot képek szerkesztéséhez, mindig, amikor megnyitottam úgy éreztem, hogy soha nem fogok eligazodni a bonyolult funkciók rendszerében és inkább bezártam a programot, hagytam az egészet. Noha alapvetően értettem, hogyan lehet jól megszerkeszteni egy képet, ezt az elméleti tudást nem tudtam, hogyan ültethetném át a gyakorlatba, ám idővel elsajátítottam az alábbi három dolgot, ami segített nekem.

 

Rend a lelke mindennek!

Amellett, hogy fejben is teljesen a munkára koncentrálsz, az Adobe Photoshop rendezettsége is nagyon fontos, vagyis törölnöd kell az összes szükségtelen megnyitott ablakot. Az alábbi screenshoton látható, hogy a Photoshopban alapból számos olyan ablak meg van nyitva, aminek használatára nem lesz szükséged. Ezeket a következő módon iktathatod ki:

  1. Jobb klikk az adott ablakra, majd zárd be azt!
  2. Menj a „Window” fülre a fő menüsorban és válaszd ki azokat az ablakokat, amiket használni szeretnél!
  3. Rendezd ezeket az ablakokat a képernyő egyik oldalára!

 

1.jpg

 

Így a Photoshop sokkal átláthatóbbá válik:

 

2.jpg

A megfelelő munkamenet kialakítása

Fontos, hogy jól működő, világos és számodra mindig használható lépéssorozatot kreálj magadnak. A munkafolyamat kialakítása lehet csupán annyi, hogy átveszed valaki más már jól működő rendszerét, de akár magadnak is összeállíthatod YouTube-ról és különböző tutorialokból összeszemezgetett lépésekből a neked megfelelő "menetrendet". Amikor kialakult a rendszer és már használtad is azt párszor, akkor a lépések egy idő után maguktól fognak jönni, a képek szerkesztése pedig egyre kevésbé lesz bonyolult.

Az én munkafolyamatom a következő lépésekből áll: a bőr megtisztítása, frekvencia elválasztás (frequency separation), a dodging and burning technika használata, végül pedig a tónuskorrekció (toning). Ez a folyamat számomra már 8 éve ugyanaz.

 

3.jpg

 

Billentyűparancsok

Az emberek gyakran furán néznek rám, amikor azt mondom, hogy billentyűparancsokat használok például az ecsetméret és az áttetszőség (opacity) megváltoztatásához. Mivel azonban rászántam a kellő mennyiségű időt különböző billentyűparancsok beállítására, így mostanra már soha nem kell bajlódnom a különböző eszközök kiválasztásával és a beállításokkal, akár egeret, akár tabletet használok. Csak az egyik kezemmel a különböző parancsokat kell nyomogatnom, a másikkal pedig rajzolhatok.

Ha te is ilyen billentyűparancsokat kezdesz el használni, egyszer csak azon fogod kapni magad, hogy villámgyorsan végzel egy kép szerkesztésével, mivel így megspórolod a szükségtelen lépések elvégzéséhez szükséges időt, a képek szerkesztése pedig zökkenőmentesebbé válik.

Még vannak ugyan más tippjeim, javaslataim is, ám ez a három a legkönnyebb az összes közül, valamint ezeknek van a legnagyobb hatása a képek szerkesztésre. Ahhoz nem fér kétség, hogy az Adobe Photoshop használata elsőre bonyolult és stresszes lehet. Ám mint minden más összetett program használatánál, itt is számolni kell egy tanulási folyamattal de ha valaki rászánja az időt, hogy jól megtanulja a lényeges dolgokat, az hatalmas fejlődést érhet el a képek szerkesztésében.

Amennyiben hasznosnak találtad a tippeket, érdemes ellátogatnod Dani weboldalára és Instagram oldalára is, ahol megcsodálhatod kreatív alkotásait, melyek elkészítéséhez Mobile Studio Pro 13-at és Intuos Pro-t használ!

 

(Wacom Blog)

Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.

Copyright © 2023 Trans-Europe Zrt. Minden jog fenntartva.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram