Az idei MAX konferenciáján az Adobe kiadta a Creative Cloud 2020-as verzióját, így máris záporoznak az internetre a különböző videók, melyek az újdonságokat veszik sorra. Mindenki arra kíváncsi, hogy mi a különbség a CC 2020 és a korábbi (2019-2013) kiadások, vagy a 2012-es Creative Suite 6 között, valamint mik a frissen megjelent CC funkciók. Az újításokról mi is írtunk már, ezeket itt és itt megtalálod, ám most összeszedtük a Creative Cloud verziók közti különbségeket is.
Az új 2020-as kiadás már mindenhol elérhető a világon, ami azt jelenti, hogy minden CC szoftver tulajdonos jogosult egy ingyenes frissítésre, vagy az új, ingyenes 7 napos próbára. A hozzáférés ezekhez az eszközökhöz Creative Cloud tagságot igényel (egy, vagy minden szoftverre vonatkozóan), a diákoknak pedig kedvezmények érhetők el. Az Adobe szerint, hogyha az idei verzió minden frissítését felpakolod a CS6-ra, az több ezer fontos frissítést jelent: továbbfejlesztett funkciókat, új hozzáadott eszközöket és a munkafolyamatot javító módosításokat.
Jelenleg 22 asztali program van a Creative Cloud csomagban. Ezek közül 20 (a Photoshop, az Illustrator, az InDesign, az InCopy, az Acrobat DC, az Adobe XD, a Dimension, az Animate, a Dreamweaver, a Premiere Pro, a Premiere Rush, az After Effects, az Audition, a Character Animator, a Media Encoder, a Prelude, a Bridge, a Camera Raw, a Lightroom CC és a Lightroom Classic) teljes frissítést kapott kapott.
Ezen kívül egy teljesen új asztali szoftver, az Adobe Fresco, is helyet kapott az idei CC-ben, csakúgy, mint két új mobil app: a Photoshop iPad verziója és a teljesen ingyenes Adobe Aero.
Az Adobe ezen kívül két a közeljövőben kiadandó alkalmazás rövid bemutatóját is a nyilvánosság elé tárta. A Photoshop Camera egy új mobil kamera applikáció Androidra és iOS-re, amelyet kifejezetten az egyszerű képkészítés céljából alkottak meg. Az app az Adobe Sensei-t használja a fénykép minőségének automatikus javításához. A másik program pedig az Illustrator iPad-es verziója (egy olyan verzió, amely megnyit és ment AI fájlokat). Ezek az új kreatív eszközök várhatóan 2020-ban kerülnek ki a piacra.
Ezen felül egyéb remek eszközök, funkciók és szolgáltatások találhatók a Creative Cloud 2020-ban, mint például az Adobe Fonts (korábbi nevén Typekit) betűtípus-könyvtár, melyben több mint 17000 kiváló betűtípust találsz korlátlan használatra, a Behance, mellyel az egész világnak megmutathatod alkotásaidat online, a saját Adobe Portfolio weboldalad, több mint 1000 ecset a díjnyertes Kyle T. Webstertől és a felhasználók által magasan minősített Adobe Spark a „Premium Features” funkcióval. Ezen kívül pedig hozzáférhetsz 10 ingyenes, magas minőségű képhez, vagy illusztrációhoz az Adobe Stock-on keresztül, melyen most már több, mint 170 millió alkotás érhető el.
A programok használatának elsajátításához számos ingyenes oktatóvideót találsz. Ezen kívül fontos megjegyezni, hogy az összes CC terméknek van jelenleg is folyamatban lévő frissítése, melyek teljesen ingyenesek a felhasználóknak, így mindig az elérhető legfrissebb és legjobb verzióval dolgozhatsz.
A minimális rendszerkövetelmények megváltoztak mind a Windows, mind a Mac rendszereket tekintve, annak érdekében, hogy a programok ki tudják használni az operációs rendszerek legfrissebb verziói által nyújtott funkciókat és technológiát.
A Mac esetében a CC 2020-as kiadás futtatásához már macOS 10.13 (High Sierra), vagy jobb verzió szükséges. Ha nem egy CC 2020-al kompatibilis macOS verziót használsz, akkor igénybe vehetsz egy ingyenes frissítést közvetlenül az Apple-tól a High Sierra (10.13), a Mojave (10.14), vagy a Catalina (10.15) verzióra. Fontos megjegyezni, hogy a Catalina-ban (a legfrissebb verzió) az Apple minden régebbi 32 bites programhoz, amelyek rajta lehetnek a Mac-eden, támogatást adott ki.
A PC-k esetében a Windows 10 (1809, vagy jobb verzió) egy teljesen támogatott platform minden Creative Cloud szoftver eléréséhez. A Windows 7 SP1 még megbirkózik néhány CC program futtatásával, ám a legfontosabbak - mint például a videó és audió programok - már nem, a Windows 8.x pedig egyáltalán nem támogatott verzió. Ezen felül az Acrobat DC kivételével, a Creative Cloud már nem támogatja a 32 bites Windows rendszereket. Már a legtöbb CC 2019 alkalmazás is 64 bites Windows operációs rendszert igényelt, ezt a követelményt most pedig kiterjesztették az összes CC 2020 szoftverre, vagyis egyetlen 2020-as programnak sincsen 32 bites verziója.
Itt láthatod az Adobe CC termékek (2020-2013) új funkcióit és a verziók közti összehasonlítást dióhéjban és hosszabb cikkek formájában.
Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.