A felhőalapú aláírás jövője 2019-ben


Nagy utat tettünk meg azóta, mióta az Adobe 2016-ban elindította a Cloud Signiture konzorciumot (Cloud Signature Consortium), amelyet a digitális aláírások nyílt szabványának kialakítását célul kitűző vezető iparági szereplők és akadémiai partnerek alkotnak – írta John Jolliffe az Adobe Document Cloud európai részlegének stratégiai vezetője az Adobe blogján.


Untitled_0.png

 

Az utóbbi 18 hónapban a társulás nonprofit szervezetté alakult, létszáma megduplázódott és most már a világ legnagyobb szolgáltatói is a tagjai.

A vállalkozások és a kormányok is egyre inkább hajlanak a digitális átalakulás felé annak érdekében, hogy kiváló digitális felhasználói élményt biztosítsanak, amely egyedinek számít a piacon és megkönnyíti a felhasználók életét.

Ám olyan folyamatokat fejleszteni, amik digitálisak, biztonságosak, eszközfüggetlenek és ténylegesen skálázhatók, hatalmas feladat, az Adobe pedig ennek a végrehajtására vállalkozott.

A helyzetet megkönnyíti, hogy a törvényalkotók is segítik a digitális átalakulás folyamatát. 2016-ban az eIDAS szabályzat Európában megteremtette a felhőalapú digitális aláírás használatának jogi feltételeit, az USA-ban pedig ottani szervezetek az ESIGN Act alapján alkalmazhatják a digitális aláírást szerződések védelmére.

Amikor a nagy tempóban haladó digitális átalakulást és az erre vonatkozó szabályzási rendszert nézzük, látható, hogy nagy igény van egy olyan szabványként elfogadható technológiai megoldásra, amelyet a Cloud Signature Consortium (CSC) fejlesztett.

A globális iparági szabvány átformálása

A nyílt szabványokra épülő megközelítés lehetővé teszi a felhőalapú aláírást preferáló szervezetek számára, hogy szabadon válogathassanak a szolgáltatást nyújtó szervezetek egyre bővülő listájáról az Adobe Signon keresztül. Így ma már a felhasználók bármit könnyen aláírhatnak a lehető legbiztonságosabb aláírással, miközben megfelelnek a helyi törvényeknek és szabályzatoknak, amelyek kifejezetten az adott országra, vagy iparágra vonatkoznak.

Ezen kívül az Adobe Sign felhasználók és vállalkozások továbbra is dolgozhatnak a világ legmegbízhatóbb (ID-jaival) az EUTL listáról (European Union Trust List) és az AATL listáról (Adobe Approved Trust List).

Mi jöhet ezután?

2019-ben előreláthatólag a CSC bővülni fog, valamint kiforrottabbá válik. Az API specifikációjának 1. verziójának kiadását követően várható, hogy számos vállalat beépíti majd az a saját termékébe.

Az Adobe az egész iparágra kiterjedő törekvést indított arra, hogy a PDF-et nyílt szabvánnyá alakítsa, ehhez hasonlóan elkötelezettek vagyunk a felhőalapú digitális aláírás szabványosítása mellett. A siker a technikai megvalósítás és az iparági szereplők igényeinek összehangolásán múlik és a CSC-nek az a célja, hogy a felhőalapú digitális aláírást éppen olyan elterjedté tegye, mint amilyen a PDF – zárta gondolatait John Jolliffe.

(Adobe Blog)

Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.

Copyright © 2023 Trans-Europe Zrt. Minden jog fenntartva.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram