Manapság a retusálás megítélése igen ellentmondásos, Mario Unger azonban arra szerette volna emlékeztetni a nagyközönséget, ami a retusálás valódi értéke.
Sokan úgy gondolják a manipulált fotók félrevezetik a társadalmat és hamis elvárásokat teremtenek az emberekben, míg mások úgy tartják, egy profi fotós nem ad ki a kezéből manipulálatlan képet.
Általánosságban, a retusálás szó hallatán minden ember egy jól beállított modellre gondol, akinek itt-ott javítgatnak a vonalain, fényesebbé teszik a haját és ragyogóbbá a mosolyát, azonban a retusálás nem feltétlen erről szól.
Egy fényképsorozat retusálása során játszhatunk a színekkel, ezáltal jóval vidámabbá és derültebbé varázsolva a képet, fókuszba állíthatunk dolgokat és lágyíthatunk az erőteljes kontúrokon, hogy a lehető legtökéletesebb hangulatot adhatjuk vissza. Emellett a képek retusálásával nem csak a nem kívánt bőrhibákat, vagy egyenetlenségeket tüntethetjük el, hanem művészi alkotásokká is varázsolhatjuk képeinket. És akkor az egyik legalapvetőbb részt még nem is említettük. A retusálás segítségével varázsolhatunk fekete-fehérből színeset, régiből újat.
Mario Unger osztrák fotós, photoshop művész gyerekkora óta alkot, bár sokáig a zeneművészet oltárán. 33 évnyi zenélés után döntött úgy, hogy igazi szenvedélyével, a fotózással és a grafikával kezd el foglalkozni. Fotómanipulációival társadalmi problémákra, vagy simán csak a világ szépségeire próbálja felhívni a figyelmet. Legutóbbi sorozatával több mint százéves sérült fotókat retusált, digitálisan restaurált, sőt ki is színezte azokat. Célja az volt, hogy egyfajta kaput nyisson a jelen és régmúlt között, és emellett arra is felhívja a figyelmet, hogy a retusálás nem csak arra való, hogy mű valóságot gyártsunk, hanem művészeti értéket, és időutazást is teremthetünk általa.
További képekért kattints a linkre!
Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.