A JetBrains előrukkolt egy új grafikus generátorral, a Tilerrel, amivel igazán egyedi és modern alkotások születhetnek.
Öt év telt el azóta, hogy a JetBrains a programozói technológiákat először grafikai formában implementálta. Kezdetben a cég művészet rajongói külön-külön dolgoztak, de végül közösen létrehoztak egy csapatot, amelyet mára Computational Arts Initiative néven ismerhetünk.
Azóta ez a művészeti csapat a tervezési folyamat jelentős részévé vált. Sokféle algoritmussal és technológiával kísérleteztek, kozmikus csillagképekkel és folyékony metaballokkal játszottak , sőt kipróbálták a Voronoi algoritmust és az idegi hálózatokat is. Idén pedig egy új grafikus generátort fejlesztettek ki, ami a Tiler nevet kapta, és véletlenszerűen elosztott lapok rácsán alapul. Az úgynevezett “csempék” mintázatszerű képet alkotnak, amely minden oldal újratöltéskor megváltozik. A programban az összes lapka csoportokba van rendezve stílusuk és a rajtuk lévő mintázat szerint, amiket a cég grafikusai manuálisan készítették el.
“Szórakoztató és rendkívül izgalmas volt nézni, ahogy a monokróm csempék a kódok segítségével egységes és élénk műalkotássá válnak. Ugyanakkor minden csempe tükrözi a tervező személy egyedi látásmódját: egyes lapok geometrikusak és összetettek, mások minimalisták, mások pedig inkább organikusak. - nyilatkozták a fejlesztők a JetBrains blogján.
Ami feltűnhet, hogy nincs különbség a csempe alakja és színe között, mivel két különböző algoritmus felel a színezésért. Tehát minden egyes lapka külön-külön töltődik be, és nem a mellette elhelyezkedő mintával van összefüggésben. A program mindegyikhez véletlenszerű rendeli hozzá a színeket.
De ha letisztultabb eredményt szeretnénk kapni, arra is van megoldás! A Tileren belül válasszuk a Véletlenszerűség lehetőséget, és kapcsoljuk be a színátmenet kitöltését! További részletekért kattints ide!
Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.