Míg az Adobe Photoshop CS2 a grafikusok, fotósok, művészek és képszerkesztők nélkülözhetetlen társa, addig az Adobe InDesign CS2 mára a kiadványszerkesztő szoftverek legjelentősebbikévé lépett elő. Mindkét program honosított változata magyar kezelőfelülettel rendelkezik (ugyanakkor a Help menü továbbra is angol maradt), ráadásul megtalálhatjuk mellettük az Adobe Bridge alkalmazást is, amely ugyancsak hasznos „munkatársunk” lesz feladataink megoldásában. A demók Windows és Macintosh változatát egyaránt letölthetjük. Aki pedig még nem ismeri a két szoftver újdonságait, azok számára következzen egy rövid ízelítő:
Adobe Photoshop CS2
A program segítségével mindenekelőtt jelentős időmegtakarítást érhetünk el: pillanatok alatt készíthetünk elképesztő eredményeket az Eltűnési pont (Vanishing Point) eszközzel, mert a klónozó, festő, beillesztő eszközök mind az általunk meghatározott perspektivikus felületen működnek. Ettől kezdve már könnyedén javíthatjuk a perspektivikus képeinket is. Szintén nem feledkezhetünk meg az Intelligens elemek (Smart Object) pontról sem. Többé nem kell attól félnünk, hogy a vektoros kép minősége - a Photoshop programba beágyazva - minden módosításnál (forgatás, nagyítás, kicsinyítés) romlik. Az Adobe Illustrator fájlok importálás után is megtartják vektoros tulajdonságukat, így a minőségük nem romlik szerkesztés közben.
Adobe InDesign CS2
Az Objektumstílusok (Object Styles) olyan eszközt ad a kezünkbe, amivel már nem okoz többé problémát, ha több elemnek ugyanazt a stílust szeretnénk adni (árnyék, kitöltés, körvonal...). Mostantól már ugyanis a szöveghez hasonlóan a stílust is meghatározhatjuk, így a látvány nemcsak egységessé válik, hanem könnyedén módosíthatjuk is egyszerre mindegyik elemet. A másik jól hasznosítható képessége, hogy ha az Adobe Photoshop és az Adobe PDF fájlok rétegesen készültek el, akkor InDesign programban ki tudjuk választanunk, mely rétegek vagy rétegszedők (layer comp) látszódjanak, vagy kerüljenek kinyomtatásra.
A programokról - ahogyan az Adobe Creative Suite 2 csomag többi eleméről is - a www.szoftver.hu/cs oldalon találhatunk további részletes leírást. A kipróbálható változatokat 30 napon keresztül tudjuk használni, ezalatt kényelmesen megismerkedhetünk az újdonságokkal, és eldönthetjük, hogy az angol vagy a magyar nyelvű változat mellett tesszük le a voksunkat.
Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.