Jön a Google Wallet: a mobil pénztárca - máris perlik


Érkezik a Google-féle NCF-alapú mobilfizetés, a Google Wallet. Bankokkal és kereskedőkkel áll össze a cég, hogy a nyáron elstartolhasson saját virtuális pénztárcás rendszerük.


A Google célja, hogy egyklikkes (pontosabban egyérintéses) legyen a vásárlás a mobiltelefonunkkal. A törekvés érthető és ígéretes. Ugyanakkor a virtuális pénztárca funkcióval mobiltelefonunk értéke is tovább fog nőni. Abban a világban, ahol már bankkártyát és készpénzt sem hordunk magunknál, mert a mobilunkkal úgyis tudunk fizetni, ez az eszköz lesz a legféltettebb kincsünk.
A mobil fizetési megoldás mellett a Google a kuponszájtoknak is meg kívánja keseríteni az életét. A Google Offers névre keresztelt szolgáltatás ugyanis a legjobb, helyzethez kötött vásárlási ajánlatokat kínálja majd a mobilos fogyasztóknak.

A két megoldás egyelőre csak néhány amerikai nagyvárosban lesz elérhető. Minden bizonnyal a New York-iak és a San Franciscó-iak jó tesztalanyoknak is fognak bizonyulni. Ha ebben a két városban jól fog működni az NFC-alapú mobilos fizetés, akkor jöhet a világszínpad.

Az Android ezzel a lépéssel komoly helyzeti előnyre tehet szert középtávon a konkurens platformokhoz képest. Még akkor is, ha kétségünk nincs afelől, hogy az Apple és a Microsoft is uralni akarja ezt a piacot.

Remélhetőleg a Wallet és az Offers nem lesz annyira nyakatekert, nehezen érthető és kevéssé hasznos szolgáltatás, mint amilyen például a Google Places. Ha sikerül valami tényleg egyszerű, tényleg jól működő dolgot összehozniuk, akkor viszont alapvetően változhat meg az ecommerce-ről alkotott képünk a következő években.

Hogyan működik majd a Wallet? 
Letöltjük az androidos készülékünkre a Google Wallet appot, majd az accountunkhoz hozzákötjük hitelkártyánkat. Ha New Yorkban olyan helyen járunk, ahol lehet fizetni MasterCard PayPass-szel (például a Blue Spoon-ban), akkor nincs más dolgunk, mint az alkalmazáson keresztül kifizetni az adott szolgáltatást vagy terméket. Olyan ez, mint a hitelkártyás vásárlás, igen.
Ha jól értem, akkor minden ilyen vásárlás után jóváírásokat kapnak majd a felhasználók. A pontjaikat pedig felhasználhatják következő vásárlásaiknál.

A per
A PayPal és az eBay közös pert indított a Google és két korábbi vezetőjük ellen. A cégek azzal vádolják a keresőóriást, hogy hűtlenül kezelték egyes, mobilfizetéssel és az értékesítési stratégiájukkal kapcsolatos üzleti titkaikat.

A keresetet csütörtökön nyújtották be a kaliforniai legfelsőbb bírósághoz. Az alperesek között a Google mellett a keresetet benyújtó cégek két volt - és a keresőcég jelenlegi - munkatársa Osama Bedier és Stephanie Tilenius is szerepel: őket szerződésszegéssel vádolják.

A Google csütörtökön mutatta be a Google Wallet alkalmazást, amely lehetővé teszi az erre alkalmas készülékekkel rendelkező felhasználók számára, hogy egyszerűen, mobiltelefonjukat egy a helyszínen elhelyezett terminálhoz érintve fizessenek a kiskereskedelmi boltokban.

A PayPal és az eBay vádjai szerint Bedier az általuk kifejlesztett point-of-sale és digital wallet technológiával kapcsolatos információkat adott át a Google-nek. A kereset szerint a szakember néhány nappal azelőtt, hogy elhagyta volna a céget, a PayPal fejlesztés alatt álló mobil fizetési és point-of-sale stratégiájával kapcsolatos dokumentumokat másolt át a saját komputerére.

Osama Bedier a PayPal mobilos, platformfejlesztéssel és új beruházásokkal foglalkozó senior menedzsere volt, és a cég technológiájának kiskereskedők közötti elterjesztéséért is ő felelet. A szakember jelenleg a Google point-of-sale technológiája és a kapcsolódó szolgáltatások marketingjével foglalkozik.

A felperesek szerint Beidert az eBay egyik volt munkatársa, Stephanie Tilenius csábította át a Google-hez, amivel megsértette a korábbi munkaadójával kötött munkaszerződésében foglaltakat. A cégek szerint Tilenius többször is hasonló módon járt el, és több volt munkatársukat is ő vette rá a távozásra.

(Webisztan, PC World)

Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.

Copyright © 2023 Trans-Europe Zrt. Minden jog fenntartva.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram