Az Adobe beindította az Open Screen Projectet

Az Adobe bejelentette az Open Screen Projectet, amelynek célja egy stabil, széles körben elterjedt, Adobe Flash Player és Adobe AIR alapú felhasználói környezet kialakítása. Egy ilyen általános platform nagyban megkönnyítené a fejlesztők és a tartalomszolgáltatók dolgát. A hangsúly az átjárhatóságon van: az Adobe azt szeretné elérni, hogy a fejlesztők és a tartalomszolgáltatók által készített tartalmak a számítógépen, a TV-ben, a mobiltelefonon és a set top box eszközökön is egységes, megbízható formában megjelenjenek.

A cél az internetes alkalmazások (RIA - Rich Internet Application) minél szélesebb körű elterjesztése. Ennek jegyében megszüntetik az SWF és az FLV/F4V szabványok korlátozásait, nyilvánossá teszik a különböző eszközökhöz fejlesztett Flash Player API-kat, megszüntetik a licencdíjakat, és közben gőzerővel fejlesztik a Flash Player és az AIR következő verzióit, amelyek természetesen továbbra is ingyenesek maradnak.

A projekthez a távközlési és informatikai szektor kiemelkedő jelentőségű vállalatai is csatlakoztak, például a ARM, a Chunghwa Telecom, a Cisco, az Intel, az LG, a Marvell, a Motorola, a Nokia, az NTT DoCoMo, a Qualcomm, a Samsung, a Sony Ericsson, a Toshiba és a Verizon Wireless.

Várjuk Olvasóink véleményét a Fórumba!

Forrás:
TMCnet

Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.

Copyright © 2023 Trans-Europe Zrt. Minden jog fenntartva.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram