Adobe-Microsoft együttműködés?

Az Adobe belső köreiből származó információ szerint, a Microsoft és az Adobe folyamatosan együttműködik egy olyan plug-in fejlesztésében, amely a Microsoft új, HD Photo névre keresztelt fotóformátumát fogja támogatni az Adobe Photoshop szoftverben. A HD Photo fejlett (választhatóan veszteségmentes vagy veszteséges) tömörítést fog használni, valamint képes lesz a standard JPEG formátumhoz képest sokkal nagyobb dinamikatartományt kezelni. A HD Photo formátum a fejlesztők szerint nem fog rögtön megjelenni az Adobe Photoshop CS3-ban, csak a későbbiekben - kiegészítő formában.

"A HD Photo formátum egyik nagy előnye, hogy speciálisan a digitális fényképezéshez fejlesztették, tanulva a technológia fejlődése során elkövetett hibákból. Bizonyára időt fog igénybe venni a HD Photo JPEG-hez hasonló elterjedése - ha egyáltalán ez valaha megtörténik - de már most számos ok létezik arra, hogy a vásárlók inkább ezt a formátumot részesítsék előnyben" - mondta Kevin Connor, az Adobe illetékes menedzsere.

Várjuk Olvasóink véleményét a Fórumba!

Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.

Copyright © 2023 Trans-Europe Zrt. Minden jog fenntartva.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram