A közösségben való alkotás inspiráló és motiváló. A 3D Klub kapcsolat építési és gyakorlási lehetőséget kínál a fejlődni vágyóknak!
Az ART/NET/WRK Budapest egy olyan közösség, amely a hazai illusztrációval, concept arttal, képregényekkel és más vizuális alkotóművészeti területekkel foglalkozó szakembereket és ezek iránt érdeklődő, a pályára készülő alkotókat hozza össze.
Kiss Márton Gyulával beszélgettünk az ANW (Art/Net/Wrk) megalakulásának történetéről, eseményeikről, valamint arról, hogyan segíti a közösség a kreatív szakma szereplőit kapcsolatok építésében és szakmai fejlődésben.
Kiss Márton Gyula vagyok, Marci. Elsősorban szabadúszó illusztrátor és concept artist (jobb magyar megfelelő híján látványtervező) vagyok, másod és harmadsorban, művészeti mentor, rendezvény és közösségszervező, moderátor. 20 éve foglalkozom vizualitással, vagy a grafika különböző válfajaival.
Pontosan nem tudom, de jó pár éve hívnak szerencsére különböző témákban előadni. Akár reklámügynökségekbe, akár iskolákba, akár mint a Szoftver.hu-s jelenlét, standokra, de azért azt nem mondanám, hogy az ANW-n kívül rendszeresek lennének ezek a lehetőségek. Szeretek előadni is, de a moderátori szerepet is nagyon szeretem.
Valójában az Art/Net/Wrk Budapest társalapítója vagyok. Viszont tény, hogy a jelenlegi egyedüli szervezője, de az is igaz, hogy ilyen vagy olyan módon szerencsére többen segítik a munkámat.
Az ANW ötletének első felvetése 2017 nyarára nyúlik vissza. Zágrábban megrendezésre került egy egy hetes nemzetközi szakmai konferencia (IFCC), ahol is megismerkedtem két magyar szakmabelimmel - akik később alapítótársaim is lettek - és beszélgettünk arról, hogy itthon is kéne ilyen jellegű kezdeményezés.
Azon a nyáron még pár további hazai szakember bevonásával megszületett az ANW Budapest és szeptemberben már le is ment az első előadás a LogMeIn székházában, akiket megnyertünk az ügy támogatójának. Később volt előadásunk a Preziben, és a Három Hollóban is, jelenleg a Turbinában vagyunk. Bár a nagy álom és végső terv, egy regionális szakmai konferencia budapesti megszervezése az évek során háttérbe szorult, de sok olyan fontos dolgot sikerült tető alá hoznunk, mint a havi rendszerességű előadások és egyéb közösségi események szervezése, vagy úgy egyáltalán összerántani a hazai szórakoztatóipari kreatív közeget. Az előadások mellé szerveztünk portfólió review-kat és nyereményjátékokat is. Visszajelzések alapján mondhatom, hogy bár indirekt módon, de többeknek segítettünk anno munkához jutni különböző cégeknél, bekerülni a szakmai véráramba.
Egészen 2020-ig számtalan céget és jó nevű szakembert hívtunk meg előadni. A teljesség igénye nélkül: Digic Pictures, Gyár, Digital Apes, Mindclash Games, DBOX vagy Ágoston Balázs, Sean Hargreaves, Cserkuti Dávid, Ritter Ottó, Szendrei Tibor, Elekes Áron és még sokan mások. Illetve idén például a Boros és Szikszai párost is.
2020-ban a covid bejövetele elfektette a rendezvényeket, így bennünket is. Onnantól kezdve az ANW három évig alig- alig létezett, majd tavaly év végén magamra vállaltam az egész dolog szervezését, továbbvitelét.
A közönség, illetve akiknek ajánljuk elsősorban a következő területeken érintettek érdeklődési szinten: illusztráció, concept art, képregény, animáció, VFX, 3D, építészeti látványtervezés, játékfejlesztés, filmes props készítés és a maszkmesterség pedig most érkezik.
Ezen felül pedig volt három előadás nemzetközi szakmai konferenciákról és fesztiválokról is.
Ajánlom az előadásokat és programokat mindenkinek, akit érdekelnek a fent említett területek akár karrier szinten akár csak hobbiból. Legyen profi, diák, vagy lelkes laikus, szerintem mindenki talál számára hasznosítható dolgot az ANW rendezvényein. Az események remek alkalmat adnak a networking-re, hogy megismerjék a szakmai szereplők egymást.
A kocsmázós szakmai networking események kéthavonta vannak váltásban az előadásokkal. A kirándulások csak idén késő ősszel indultak, de hetente, két hetente vannak. Jórészt ez időjárás függő is.
Mindkét fajta esemény alapvetően arról szól, hogy kicsit kimozgassuk az online térből az embereket, hiszen a korábban említett szakmák művelői jelentős időt töltenek monitor mögött ülve. Illetve, hogy az emberek ismerkedjenek, barátságok, szakmai együttműködések, kapcsolatok szülessenek.
A következő előadás december 11-én lesz a Turbinában, ahol is fő előadóként Pohárnok Iván maszkmester/stúdióvezető fog mesélni a szakmájáról, annak kihívásairól, egyéni útjáról.
Illetve lesz két mini előadás is. Az egyiket Marosi Csaba / Senior programozó, szoftver / a 3D-Studio Unity játékfejlesztő oktatója tartja „Programozás kód nélkül” témakörben. A másik 10 perces Marton Ádám Márton / senior illusztrátor és art director, Varga Attila Gellért / medior concept designer, Süveg István / kezdő concept artist élménybeszámolója lesz a 2024-es kassai Game Days SK rendezvényről.
Ezek a tíz perces előadás lehetőségek, mindig mindenki előtt nyitottak voltak, mint lehetőség, ha szeretne bemutatkozni, vagy bemutatni a cégét, személyes projektjét.
A fő-előadó után lesz lehetőség a kérdésekre is, valamint utána aki szeretne, tud maradni egy jó hangulatú szakmai ismerkedésre.
Felkeltette az érdeklődésedet az előadás?
Most Decemberben indul majd az ANW podcast sorozata a „Főbe-járat”, ehhez kapcsolódóan még idén indul az ANW Patreon oldala is, illetve az egész folyamatos fejlesztése a cél. Szorosabbra fűzni az együttműködést új partnereimmel, mint a Szoftver.hu és a 3D-Studio, hogy a jövőben számos nagy volumenű terv megvalósulhasson, amikre korábban nem volt lehetőség.
Az Art/Net/Wrk Budapest egyedülálló platformot teremt a kreatív szakmák képviselőinek, ahol nemcsak tanulhatnak és inspirálódhatnak, hanem értékes kapcsolatokat is építhetnek. Legyen szó profi szakemberekről, diákokról vagy lelkes érdeklődőkről, a közösség mindenki számára nyitott, aki szívesen merül el a vizuális alkotás világában.
Ha szeretnél részese lenni ennek a pezsgő és támogató közösségnek, csatlakozz az ANW közösséghez!
Korábbi előadások érdekelnek? Nézz körül az ANW YouTube csatornáján, ahol számos inspiráló és tanulságos tartalmat találhatsz.
Ne hagyd ki a lehetőséget, hogy részese legyél valami igazán különlegesnek!
A közösségben való alkotás inspiráló és motiváló. A 3D Klub kapcsolat építési és gyakorlási lehetőséget kínál a fejlődni vágyóknak!
2025 év színe a PANTONE 17-1230 Mocha Mousse! Érzéki, minimalista, mégis luxus érzetet keltő árnyalat, mely sokszínűen felhasználható.