Az Abbyy felmérést készített az AI dokumentumkezelésről


Az ABBYY felmérése szerint a munkavállalók 52%-a úgy véli, hogy az AI-képességek megkönnyítik majd a munkájukat.


1_10.png

 

A Sapio Research 2021 szeptember-októberében az ABBYY támogatásával végzett egy kutatást, mely során 5025 irodai dolgozót kérdeztek meg az Egyesült Királyságban, az Egyesült Államokban, Franciaországban, Németországban és Japánban, 500+ alkalmazottat foglalkoztató szervezeteknél a dokumentumokban található adatokhoz való hozzáférés kihívásairól, a szoftverek és automatizálási technológiák szerepéről.

Az ABBYY, mint digitális intelligenciával foglalkozó vállalat új globális kutatása szerint 10-ből 6 alkalmazott állítja, hogy munkáját megnehezíti, hogy nehezen fér hozzá a dokumentumokban található adatokhoz, és közel egynegyedük hetente egy teljes napot veszít azzal, hogy az ügyfelek kiszolgálásához szükséges információkat kell keresgélnie a különböző dokumentumokban. 

A digitalizált dokumentumokban - beleértve a PDF-eket, Excel-táblákat, e-maileket, képeket, szöveges üzeneteket és chatbot-beszélgetéseket - üzleti szempontból létfontosságú információk találhatók. Ha pedig az alkalmazottak nem tudják ezeket könnyen megtalálni, az érthető módon ront az ügyfelek kiszolgálásának minőségén és az alkalmazottak elégedettségén is.

Az alkalmazottak érthető módon olyan munkákat szeretnének végezni, aminek tényleges jelentősége, értelme van: például az érdemi ügyfélkapcsolatok kiépítése ahelyett, hogy manuális információkereséssel kell foglalkozni. Az pedig, hogy a dokumentumokban szereplő adatokat nehéz elérni amellett, hogy késedelmet okoz a munkafolyamatokban, növeli a potenciális hibák számát is.

 

2_6.jpg

 

Egy ilyen helyzetben az intelligens dokumentumfeldolgozás automatizálása javíthatja a munkavállalói élményt, lehetővé téve, hogy az alkalmazottak ténylegesen a munkájukra és ne egyéb más részletekre koncentrálhassanak. A munkavállalók 52%-a egyetértett azzal, hogy az AI-alapú, az adatokat emberhez hasonlóan értelmező szoftverek megkönnyítenék az életüket, további 32%-uk pedig egyetértett azzal, hogy nemcsak az alkalmazottak, hanem az ügyfelek élményeit is javíthatják.

A felmérésben szereplő felhasználók:

  • döntő többsége (72%) hajlandó lenne olyan kód nélküli, drag-and-drop AI megoldásokat használni, amelyek megértik a dokumentumok tartalmát és kontextusát a hibák csökkentése és a hatékonyság növelése érdekében
  • 41%-a azt állítja, hogy ez lehetővé tenné számukra, hogy teljesebb, kreatívabb feladatokkal foglalkozzanak, és mentesítené őket a kézi adatbevitel alól
  • közel egyharmada (29%) egyetértett azzal, hogy ezek a mesterséges intelligenciával kapcsolatos megoldások képessé teszik őket arra, hogy gyorsabban hozzanak jobb döntéseket és így több idejük marad arra, hogy az ügyfelek igényeivel foglalkozzanak.

 

 

"A dokumentumok használata alól nem lehet kibújni, függetlenül attól, hogy milyen típusú vállalkozásban dolgoznak az emberek. Ebben a korszakban, amikor a munkavállalók egyre inkább elhagyják azokat a munkahelyeket, amik nem kínálják számukra az elvárt feltételeket, eszközöket és támogatást, fontos, hogy a munkavállalókat képezzük és ellássuk őket az AI-val kapcsolatos tudással, különösen, ha olyan vállalati eszközökkel dolgoznak, mint a dokumentumok" - mondta Weronika Niemczyk, az ABBYY személyzeti igazgatója.

"A dokumentumokkal kapcsolatos AI-képességek költségmegtakarítást eredményeznek, nemcsak a folyamatok gyorsasága és a hibák csökkenése tekintetében, hanem enyhítik a további munkaerő szükségességét is. Ennek eredményeképpen a boldogabb, elkötelezettebb alkalmazottaknak több idejük marad a fontos feladatokra - a kiváló ügyfélélmény nyújtására és a kreatív problémamegoldásra."

Nézd meg az ABBYY Vantage weboldalán hogyan oldja meg az ABBYY a dokumentum-központú kihívásokat.

 

(Abbyy)

Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.

Copyright © 2023 Trans-Europe Zrt. Minden jog fenntartva.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram