Mostantól több millió kamerával figyelhetjük a vadállatokat


Összeállt a világ legnagyobb vadállatokat gyűjtő fényképes adatbázisa. A Föld különböző területein elhelyezett több mint 4 millió vadkameracsapda segítségével, ma már a világ bármely pontján figyelhetjük az élőlényeket.


keplead_18.jpg

 

"A biológiai sokféleség válságban van. Az ENSZ májusi jelentése szerint 1 millió faj pusztulhat ki a Földről az emberi tevékenység miatt, és ezek nagy része már a következő tíz évben" – írja YouTube-csatornáján a Google.

A vadon élő állatok védelme és az állományok pontosabb felmérése érdekében hét szervezet, a Conservation International és a Google vezetésével, több millió vadon élő állatot kaptak lencsevégre olyan kameracsapdákkal, amik mozgással aktiválódnak. A fotók a Wildlife Insights részét képezik, amely egy AI-kompatibilis, Google Cloud-alapú platform. Ennek segítségével rendszerezik a beérkezett nyersanyagokat. Az így létrejött adatbázisban bárki faj, és földrajzi elhelyezkedés alapján böngészhet az állatok között.

A kamerák száma 1990 óta növekszik, jelenleg összesen 4 553 621 darab, elrejtett kameracsapdát telepítettek a világ különböző pontjaira, amely ezen a térképen tekinthető meg. A programhoz már számos nemzetközi szervezet csatlakozott, akik próbálják felhívni a figyelmet arra,  hogy mindenki töltse fel az általa elhelyezett kamerák képeit, ezáltal bővítve a bolygónk vadakat figyelő adatbázisát.

 

 

Az összegyűjtött adatok segítségével megváltozhat a természetről alkotott képünk, és a tudósok még pontosabb rálátást kaphatnak a vadon élő állatok számáról és fajtáiról, ezáltal pedig növekedhet a természetvédelmi övezetek száma. A másik fontos előnye a programnak, hogy felhasználásával nemcsak az orvvadászat elleni szervezetek kérhetnek le pontos adatokat az állatpopulációkról, de vészhelyzet esetén a területileg illetékes hivatalok is időben közbeavatkozhatnak.

 

(Google Earth)

Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.

Copyright © 2023 Trans-Europe Zrt. Minden jog fenntartva.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram