Hogyan szokj hozzá a Wacom tollak használatához?


Egyes grafikusok úgy írják le azt, amikor egeret kell használniuk egy grafikai programhoz, mintha egy tollat kapcsolnának össze egy darab kővel. Ez nem is csoda, hiszen az egér nem nyomásérzékeny. Amellett, hogy a Wacom tabletekhez tartozó tollakat kényelmesebb használni, valamint jobb felhasználói élményt biztosítanak, igaz az is, hogy az egér használatáról átszokni a tollra kifejezetten nehéz folyamat lehet. A következő pár tipp azonban segíthet.


BjUnvhtcFcSQmCvBVojcMo-1200-80.jpg

 

Fő a kényelem!

Ezt az eszközt arra tervezték, hogy kényelmes legyen a fogása, szóval ne gondold túl a dolgot, csak fogd úgy, mintha egy közönséges toll lenne a kezedben és már kezdheted is az alkotást.

Figyelj az oldalkapcsoló gombra (side switch)!

Sokan úgy gondolják, hogy meg kell nyomniuk, vagy lenyomva kell tartaniuk ezt az oldalsó kapcsolót, hogy egyáltalán csinálhassanak valamit a tollal. A tablet típusától függően ennek a kapcsolónak a végei a jobb klikk, a legörgetés, vagy a dupla kattintás funkciókat láthatják el, ám ahhoz, hogy egyszerűen rákattints valamire, minden típus esetében csupán annyit kell tenned, hogy megérinted a kívánt részt a tollal.

A tablet igazítása a képernyőhöz

Mielőtt bármibe belekezdesz, állítsd a tabletet a képernyőhöz! Így például az abszolút pozicionálás sokkal könnyebben fog menni. Fontos észben tartani, hogy a tableted minden egyes sarka a képernyő egy-egy sarkának felel meg, még akkor is, ha nem csak egy monitorral dolgozol.

Használd a tabletet arra, amire kitalálták!

A Wacom tableteket azért alkották ilyenre, hogy a lehető legtermészetesebben lehessen dolgozni velük. Noha a legtöbb ilyen kreatív tablet már rendelkezik érintőfelülettel, vagyis a nyomógomb használata helyett megérintheted a képernyő megfelelő részét, ezt az érintési funkciót sokan nem használják ki megfelelően. Használd a tabletet és a tollat úgy, mint a hagyományos papírt és a tollat, ha pedig rá akarsz kattintani valamire, nyomógomb helyett használd a toll hegyét!

Fontos a türelem!

Talán ez a legfontosabb szabály. Mindig emlékeztesd magad, hogy éppen egy új eszközhöz szoktatod hozzá magad és ezzel párhuzamosan pedig próbálsz egy másikról leszokni. Szerencsére például a kalapács használatának tanulásával ellentétben, ez a folyamat nem lesz (annyira) fájdalmas. Ám simán előfordulhat például, hogy miközben az új struktúrában dolgozol, úgy szeretnéd kezelni a tollat, mintha egeret használnál, így mikor rá akarsz állni egy adott pontra a képernyőn, egyszerűen nem fog menni, mivel úgy rángatod a tollat, mintha egy egér lenne a kezedben. Az új eszközök használatának elsajátítása időbefektetést igényel.

Élvezd a tanulást!

Miközben igyekszel megszokni a toll használatát, próbáld meg az egészet egy kreatív kalandnak felfogni. Állítsd magad kihívások elé: csinálj sok olyan dolgot a tollal, ahol jobb klikkelni, le és felfele görgetni és duplán kattintani kell, ezek segítenek, majd hogy hozzászokj az irányításhoz. Sokkal simábban fog menni, ha élvezettel tanulod meg az elején, hiszen nem feltétlenül előnyös egy rendkívül fontos projekt készítése közben szembesülni az eszköz új funkcióival. Mire hozzászoksz a toll használatához, meg fogod tapasztalni, hogy ez nem csupán egy kreatív grafikai kütyü, hanem egy teljes értékű számítógépes beviteli eszköz. 

 

[WEBINÁR] Távoktatás Wacom táblával - Mit gondolnak a tanárok?

 

(Wacom Blog)

Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.

Copyright © 2023 Trans-Europe Zrt. Minden jog fenntartva.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram