Képzeljük el, hogy a világ legikonikusabb albumborítói milyenek lennének, ha a mai, összes elérhető technikai feltétellel készülhettek volna? Most az elképzelésből valóság lett, egy grafikus ugyanis újra alkotta őket.
Bizony, az évek során rengeteget fejlődöttek a digitális képalkotás lehetőségei. A Photoshopon keresztül a 3D-s programokig, a hiper-realistától a szürrealistáig, manapság már szinte nincs olyan a digitális művészetben, amit lehetetlen volna megalkotni. Ez a gondolat indította el Flavio Albino grafikust is.
„Mindig is hatalmas rockzene rajongó voltam. Az egész még tinikoromban kezdődött. Próbálkoztam a gitározással is, ám hamar kiderült, hogy a húrok helyett, a ceruzával sokkal jobban bánok, így aztán elkezdtek érdekelni az albumborítók.”
Albino végül a reklámiparban kezdett el dolgozni, ám soha nem feledte titkos álmát, miszerint borítókat tervezhet.
Egy-egy felkérést kapott is, ám körülbelül 20 évnyi képszerkesztői munka után, végül úgy döntött, megvalósítja régen dédelgetett álmát, és néhány munkatársával összeállva, kedvenc rockzenei albumainak borítóit alkotja újra, mai modern technikával. Így született meg a Rock ReCover Project.
Pink Floyd - The Wall (1979)
Eredeti művész: Thorgerson Storm, utómunka: Flavio Albino, Flavio Teixeira
Ez az angol rockzenekar tizenegyedik stúdióalbuma. A The Wall kezdetben vegyes értékeléseket kapott a kritikusoktól, ám később úgy értékelték, hogy minden idők egyik legnagyobb albuma, valamint az egyik legismertebb koncepcióalbum. Több mint 24 millió eladott példányszámmal rendelkezik.
Green Day - American Idiot (2004)
Eredeti művész: Chris Bilheimer, Fotó: Leonardo Vilela, Luciano Honorato, CGI: Fábio Bispo, Utómunka: Flavio Albino
A zenekar tagjai által „punk-rock Operának” titulált koncepcióalbum, a zenekar számára nagy visszatérést jelentett, és hatalmas sikert hozott. Több mint 16 millió példányban adták el, és egy Broadway-i musical megszületését is inspirálta.
AC/DC - Flick Of The Switch (1983)
Eredeti művész: Brent Richardson, Fotó: Daryan Dornelles, CGI: Rafael Dioli, Utómunka: Flavio Albino
Az ausztrál hard rock együttes kilencedik stúdióalbuma volt. Nem sokkal az 1982-es európai turné után, 1983. augusztus 15-én adták ki, és a kevés promóció ellenére, hamar az Egyesült Királyságban a 4., az Egyesült Államokban a 15. helyre került a toplistákon.
Deep Purple - In Rock (1970)
Eredeti művész: Nesbit, Phipps & Froom, CGI: Victor Portella / Daniel Haubrichs, Utómunka: Flavio Albino
Ez az album volt az angol rockzenekar negyedik stúdióalbuma, és egyben ez hozta meg az áttörést a bandának Európában. Az angol listákon hónapokig a top 5-ben szerepelt. Ezt tartják a hard rock műfaj korai példái közül a legfontosabbnak.
Ha további albumborítókra is kíváncsi vagy, kattints a linkre!
Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.