5 Creative Cloud funkció, amelyek felgyorsítják a munkafolyamatokat


Az Adobe Creative Cloud csapata folyamatosan új dolgokat talál ki annak érdekében, hogy leegyszerűsítse a tervezési folyamatot, a munkafolyamatokat pedig a lehető leghatékonyabbá varázsolja.


Terry White egy Creative Cloud evangelista, akinek a szakértői tanácsaival a lehető legtöbbet hozhatjuk ki az Adobe Creative Cloud for teams-ből. Terry öt féle időmegtakarítási funkciót ajánl, melyek a Creative Cloud-ban integrálva találhatók meg.

1. Megosztás a Creative Cloud Könyvtár használatával

A korábban már használt fájlok letöltése, feltöltése és keresése a legfárasztóbb és legidőpocsékolóbb feladatok közé tartoznak, amivel egy designer találkozhat. Ennek elkerülése érdekében használjuk ki a Creative Cloud Könyvtár valamennyi képességét. A CC Könyvtárral hozzáférhetünk, rendszerezhetünk és megoszthatunk kreatív dolgokat az összes asztali és mobil alkalmazások között.

A CC Könyvtár megnyitásához válasszuk a Window (Ablak) > Library (Könyvtár) vagy pedig a Window (Ablak) > CC Libraries lehetőséget (CC Könyvtár), az alkalmazástól függően. Hozzáadhatunk az alapértelmezett "My Library"-hez kreatív eszközöket vagy használhatjuk a panel menüt egy új könyvtár (library) létrehozásához és nevezzük el. Ha új könyvtárat hozunk létre a benne lévő fájlok szinkronizálódni fognak a CC alkalmazásaink és az összes eszközünk között, így kevesebb időt kell importálással és kereséssel töltenünk.

Fájlok hozzáadásához fogjuk meg a fájlt és húzzuk be a könyvtárba, vagy pedig fogjuk és húzzuk a könyvtárba vagy pedig nyomjuk meg a plusz (+) szimbólumot. A plusz szimbólum megnyomásával választhatunk, hogy csak a grafikát vagy mást is szeretnénk hozzáadni a könyvtárhoz. Valamennyi alkalmazott dolog a grafikánkon opcióként jelenik meg: betűstílus, rétegstílus, a grafika színei stb. Kiválaszthatjuk, hogy melyiket szeretnénk hozzáadni a könyvtárhoz, de hozzáadhatjuk az összeset is. A feltöltött dolgokhoz valamennyi alkalmazásunkban hozzáférhetünk a speciális könyvtár (library) megnyitásával.

Terry White itt megmutatja, hogyan használhatjuk a CC Könyvtárt (Libraries) az üzleti folyamatokban történő együttműködésnél.

Photoshop CC tipp: Dokumentumok egyszerű hozzáadása egy új könyvtárhoz. Nyomjuk meg a plusz szimbólum mellett lévő -- új könyvtár létrehozása dokumentumból opciót (new library from document). Összeválogatja a dokumentumnál használt valamennyi összetevőt (színek, rétegek, betűstílusok stb.) és hozzáadja az új könyvtárhoz (library).

Ha visszamegyünk és szerkesztjük az eredeti grafikát módosulni fog, akkor az módosulni fog valamennyi alkalmazásban. Továbbá bármelyik elemet másolhatjuk vagy mozgathatjuk más könyvtárakba. Ez a funkció kifejezetten hasznos logók és más gyakran használt elemek esetén — nem kell értékes perceket elpocsékolnunk a fontok és színek átnézésével a design-nal történő egyesítés érdekében, még akkor sem, ha a fájlok különböző alkalmazásokban találhatók.

2. A Creative Cloud Market és sablonok használata

Az okosabb művészek más művészektől vesznek ötletet. Míg a legtöbb design eredeti lesz, nem szükségest mindent a legelső karcolástól kezdve elkészíteni. Használjuk helyette a Market-et. A Creative Cloud tagok felajánlják az elkészített terveiket a Market-nek azzal a szándékkal, hogy más tervezők felhasználhassák azokat. 

 02_11.JPG
Hozzáférés a Creative Cloud Markethez a Creative Cloud assets menüből.

A Markethez való hozzáféréshez indítsuk el a Creative Cloud-ot, kattintsunk az “assets-re,” majd pedig a “market-re.” Használjuk a kereső funkciót a kívánt dolgok megkereséséhez és válasszuk ki, amelyik megfelelő a design-hoz. A termék prototípustól kezdve a felhasználói interfészekig, a vektorokig és ecsetekig biztosan találunk olyat amivel eljátszadozhatunk. 

A következő tervünk készítéséhez használhatunk sablonokat is. Ha kihagyjuk a kezdeti beállításokat, helyette koncentrálhatunk a terv testreszabására és finomítására. A sablonok használati útmutatója segítséget nyújt a készítés során, így a következő alkalommal már felkészültek leszünk. 

3. Színes témák használata fényképekből

Még a legjobb tervező is eltévedhet a színek használata során. A rengeteg rendelkezésre álló színárnyalattal, egy színséma létrehozása gyakran rengeteg időt vesz igénybe. Az Adobe Color CC segítségével fényképet vagy más művészeti alkotást használhatunk a színpaletták gyors és egyszerű létrehozásához. 

03_6.JPG
Hagyhatjuk, hogy az Adobe Color CC válasszon egy hangulati palettát, vagy pedig mi is választhatunk színt a feltöltött fényképből vagy műalkotásból. 

Egyszerűen töltsük fel a fotót vagy műalkotást. A technológia automatikusan mintát vesz a fénykép színeiből. Kiválaszthatunk egy hangulatot, amihez a színpaletta automatikusan elkészül, vagy pedig választhatunk manuálisan a megjelenő színek közül. Mentsük el a színeket bármilyen könyvtárba, így félidőben egy lenyűgöző paletta áll rendelkezésünkre.

4. Kattintások számának csökkentése az Adobe Sensei segítségével

A tervezői pályafutásunk bizonyos szakaszán, ki kell vágnunk valamit vagy valakit a háttérből. Korábban a mágikus pálcát, lasszót vagy a gyors kiválasztást használtuk. Több kattintásra (minimum öt) volt szükségünk a pontos kijelöléshez. 

Mostantól ez egyetlen kattintással lehetséges. Az új “tárgy kiválasztása / select subject” funkciót az Adobe Photoshop CC-ben az Adobe Sensei támogatja — ez egy mesterséges intelligencia technológia annak érdekében, hogy gyorsabban, ügyesebben és jobban dolgozzunk. 

04_2.JPG
A "Select Subject"-re töténő kattintással elszigeteli a tárgyat, amelyhez korábban 5 kattintás volt szükséges.

A funkció használatához, töltsük fel a fotónkat a Photoshop CC-be és válasszuk a "quick selection-t / gyors kiválasztást" vagy "magic wand / mágikus lasszót" annak érdekében, hogy megjelenjen a tárgy kiválasztása opció a képernyő tetején. Kattintsunk az opcióra és az Adobe Sensei gyorsan felismeri és kijelöli a tárgyat a felvételhez. Ha szükséges válasszunk ki bizonyos dolgokat a maszkoláshoz. Ha nincs szükség rá, akkor készen vagyunk.

Ezenkívül egy új Adobe Sensei funkció a Lightroom CC-ben kiküszöböli a fényképek manuális keresése iránti igényt. Az AI technológia felismeri a fénykép funkcióit és automatikusan kulcsszavakat rendel hozzájuk, ezáltal jelentős mértékben megkönnyíti és felgyorsítja a tökéletes fotó megtalálását.

5. Különböző verziójú alkalmazások egyidejű letöltése és online publikálás

Amikor elindítjuk a Creative Cloudot, láthatjuk a CC alkalmazásainkat és egyetlen kattintással frissíthetjük, elindíthatjuk vagy pedig 30 napos próbaidőszakban használhatjuk azokat. Ezenkívül eltávolíthatjuk bármelyik alkalmazást anélkül, hogy egy programeltávolítót kellene futtatnunk. Elég gyakran fogunk szembesülni azzal a problémával, hogy egy kiegészítő vagy egy eszköz, amelyik nem lett frissítve, nem fog működni a CC alkalmazásunk telepített verziójával — így készítettünk egy olyan funkciót, ahol lehetőségünk nyílik az alkalmazások előző verzióinak feltelepítésére anélkül, hogy el kéne távolítani az aktuális verziót. 

Egyszerűen kattintsunk a lenyíló menüben az "Other Versions" lehetőségre és válasszuk ki a számunkra legmegfelelőbb verziót. Ez az egyszerű lehetőség megszünteti a frissítéssel kapcsolatos különböző frusztrációkat és biztosítja, hogy nem kell időt pocsékolnunk egy másik gyártó termékének a keresésével. 

Hasonlóan elkerülhetjük a szoftverek összetévesztését az elavult interaktív PDF-ek cseréjével. Régen az volt a szabvány, hogyha elküldtünk egy interaktív PDF-et, majd aki megkapta az megnézte Adobe Reader-rel. Napjainkban az a jellemző, hogy néhány ember a PDF fájlokat az Acrobat Readerben nézi meg, míg mások a PDF fájlokat az online bőngészőjükben nyitják meg, és rengeteg ember pedig közvetlenül a mobil eszközükön nyitja meg. Ezek összeegyeztethetetlenek azzal kapcsolatban, hogy az ineraktív PDF mely funkcióját támogatják. Az online publikálás biztosítja, hogy a designunk nem vész el fordítás közben. 

Az Adobe InDesign használata során az online publikálás és a tartalomérzékeny HTML funkció biztosítja a szükséges interaktivitást a megfelelően kinéző design érdekében. Ha egy linket küldünk valakinek, akkor pontosan ugyanazt fogják látni, ahogy azt mi megterveztük. 

A tervezők elfoglalt emberek, különleges látásmóddal. Ezekkel az Adobe funkciókkal fárasztó feladatoktól kíméljük meg magunkat, valamint segítséget nyújtanak egy elképzelés minél gyorsabb megvalósításában.

(Adobe.com)

Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.

Copyright © 2023 Trans-Europe Zrt. Minden jog fenntartva.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram