A self-love mozgalom élén álló dél-afrikai grafikus az önelfogadást és egymás inspirálását szorgalmazza képeivel.
Alison Rachel a nők jogait, az elfogadást és az egyenjogúságot tartja szem előtt, melyről grafikái is rendkívül hangosan árulkodnak. A Recipes for Self-Love névre hallgató projektjével mindenkit megszólít, aki valaha is kételkedett már önmagában. A negatív gondolatokat úgy forgatja meg, hogy azonnal egy megoldást, vagy egy jó tanácsot kapjunk, ezért is annyira helyénvaló receptnek nevezni megosztott képeit.
„A médiából rengeteg hazugság és teljesíthetetlen elvárás ömlik ránk, mely a nőket rendkívüli erővel érinti. Sok embernek fontosak ezek a gondolatok, én is úgy érzem, hogy valamit tennem kell, hogy tisztuljon a kép” - meséli Alison.
A feminizmus és az identitás hírnökeként azokon kíván segíteni, akikre nap mint nap hatással vannak az előítéletek, és abban reménykedik, hogy apró igazságaival felnyithatja az emberek szemét, és rávilágíthat a valódi problémákra. Inspirációit nemcsak a világ különböző tájain élő nők helyzetéből meríti, hanem a saját életében felmerülő szituációk is nagyban befolyásolják az alkotási folyamatot. A fő üzenet mindig arra válaszol, hogyan érvényesüljünk, valamint hogyan érezzük jobban magunkat, mindezt úgy, hogy nem hazudtoljuk meg saját személyiségünket. Alison olyan szerencsés helyzetben van, hogy nincs is szüksége konkrét kutatómunkára, hiszen követői folyamatosan bombázzák azokkal az ötletekkel, melyek tulajdonképpen olyan megoldásra szoruló állapotok, amik rengeteg embert érintenek, éljenek bármelyik kontinensen.
Az illusztrációk ugyanarra a sémára készülnek, a legszembetűnőbb elemek azonban azok a nőalakok, melyek különböző etnikumokat, testalkatokat és stílusokat képviselnek, ennek köszönhetően könnyű azonosulni velük. Mindig visszatérő motívumként a különböző növényeket és a pasztell színárnyalatokat is érdemes kiemelni, de természetesen mindig az inspiráló üzenet hagyja bennünk a legmélyebb nyomot. A grafikus olyan témákat boncolgat, mint például az egyenjogúság, a családon belüli erőszak, a testképzavar, az iszlamofóbia, a szexizmus vagy éppen a homofóbia.
Alison egyébként mindössze egy éve kezdett el komolyabban is foglalkozni a digitális művészettel. Elvégzett egy kurzust, ahol elsajátította a Photoshop, az Illustrator és az Adobe InDesign szoftverek alapjait.
„Photoshop segítségével kezdtem el kontentet gyártani az Instagram-profilomra, és rájöttem, hogy mennyire tetszik ez az egész. Mindig is imádtam a művészeteket, a rajzolást, a festést, tulajdonképpen most is ugyanezt űzöm, csak éppen digitális formátumban” - mondta el a kezdő grafikus.
Állítása szerint munkái minősége drasztikusan javult egy év leforgása alatt, mindez pedig a sok gyakorlásnak köszönhető. Egy-egy kép megalkotása akár öt órát is igénybe vehet, de Alison nem kapkodja el, ez pedig a végeredményen is meglátszik. Szinte minden nap posztol valami újdonságot, ezt pedig közel 185 ezer követője mindig nagyra értékeli.
A grafikák 2019 elején könyv formájában is megjelennek majd, de addig is érdemes Instagramon böngészni és inspirálódni Alison munkáiból, sőt, a művész Behance-profilján szabadúszó projektjeivel is megismerkedhetünk.
Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.