Az univerzum történetének kulcsmomentumai, valóságon túli képeken


Sam Falconer az ősrobbanástól kezdve, az emberiség hajnalán keresztül napjainkig mutatja be a Föld emlékezetes pillanatait.


2018. április 9. és 20. között volt látható a londoni Coningsby Gallery-ben Sam Falconer illusztrátor ‘DEEP TIME’ névre hallgató kiállítása. Ennek apropóján a DigitalArts készített interjút a művésszel, aki többek közt az alkotás folyamatába is beavatta az olvasókat.

A galéria fő attrakciója természetesen az univerzum pillanatait megörökítő projekt volt, azonban a 7 éves illusztrátori múlttal rendelkező Falconer egyéb munkáit is bemutatta, melyeket többek közt a National Geographic, a Scientific American, The Guardian, The Independent, valamint a New Scientist magazinok felkérésére készített.

Falconer izgalmas perspektívába helyezte a történelemkönyvek és a biológiai szakirodalom tananyagát, mely tulajdonképpen a világunk keletkezését és életvonalát foglalja össze. Több mint 4,5 milliárd év történelmét nehéz vázlatpontokba sűríteni, azonban a brit művész alkotásai éppen ezzel próbálkoznak, méghozzá a lehető legizgalmasabb módon. Az már első pillantásra is egyértelmű, hogy a tudomány, a természet és az emberiség története teljesen lenyűgözi Falconert, és ahhoz, hogy ezt mindenki más tudtára is adja, a mese műfaját hívta segítségül. A képeket elnézve rögtön egy színes képeskönyv ugrik be az embernek, mely olyannyira részletgazdag, hogy percekig el lehet veszni benne. Az aprólékos munkák persze inkább szürreálisak, mint romantikusak, a sziluettekbe költöztetett miniatűr világok pedig hihetetlenül mozgalmasak, mintha csak egy alternatív Tesz-Vesz várost látnánk életre kelni.

Az egyik kép főszereplője például Mitokondriális Éva, aki a női leszármazási vonalak mentén, az időben legutolsó nőként valamennyi ma élő ember közös őse. Éva mintegy 200 ezer évvel ezelőtt élhetett, valahol Kelet-Afrikában.

“Nagyon szeretném, hogy olyan embereket is megérintsenek a munkáim, akiket eddig egyáltalán nem érdekelt ez a téma.” - meséli Falconer.

Különböző textúrák, élénk színek és ügyesen elrejtett részletek segítségével az illusztrációk mélysége érzékletesen mutatja be az időt és az emberiség történetét. Az Adobe Photoshop szoftverrel készülő munkák jellemzően a korábbi képek vázlataiból születnek újjá. Ha az illusztrátor felfedez egy formát, azt előszeretettel hasznosítja többször is, majd Wacom digitalizáló tábla vagy iPad segítségével megkezdődik a rajzolás folyamata. Falconer azt is elárulta, hogy nem szereti azokat a megkereséseket, melyek mondhatni egy konkrét munka “lemásolására” biztatják. Az illusztrátor a kihívásokat keresi, inspirációit nem más munkájából meríti, és legszívesebben egy üres papírlap felett ötletel, mielőtt bármibe belevágna. A hagyományos módszerei ellenére a 3D-modellezéssel is kacérkodik, hiszen nagyon fontos számára, hogy folyamatosan fejlessze a tudását.

Instagram-oldalán számos alkotását meg lehet tekinteni, és érdemes is bogarászni a tökéletesen megkomponált képek között.

01_18.jpg

02_28.jpg

03_22.jpg

04_24.jpg

05_19.jpg

06_16.jpg

 

Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.

Copyright © 2023 Trans-Europe Zrt. Minden jog fenntartva.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram