Saját kiállítást is kapott a sándorfalvi digitális festőművész
Ahogyan sokan mások, úgy Kuczora Zsolt is grafikusként indult, míg végül digitális festő lett belőle. A Wacom tábláinak köszönhetően elképesztő távlatok nyíltak a digitális festészet előtt, és nagyon úgy tűnik, hogy ez a szakma, vagy inkább művészeti ág nem csak külföldön, hanem hazánkban is hódít. A központ ráadásul nem feltétlenül csak Budapest, hiszen a most bemutatandó művész például a Szeged mellett található Sándorfalván él, és alkot.
Ahogyan az a Délmagyar.hu hosszabb interjújából is kiderül, Zsolt a szegedi Tömörkény István Gimnázium grafikus szakán végzett, később pedig játék- és animációsfilm-készítést tanult Egerben. Az igazi áttörést az első digitális rajztáblája hozta, innen pedig egyenesen vezetett az út a képregény-grafikák világába, amely jelenleg is az egyik fő terület számára, azonban emellett rengeteg saját festményt is készít különböző témákban.
Ezek közül szemezgettünk nektek cikkünkben, viszont nem csak nekünk nyerte el a tetszésünket Zsolt munkája, amire az is jó bizonyíték, hogy a tavalyi sándorfalvi kulturális napokon saját kiállítása is nyílt a Pallavicini Kastély dísztermében.
A magyar grafikus nemcsak digitális festészetben utazik, hanem mint sok más grafikus, készített már étlapokat, rendezvény plakátokat, névjegykártyákat vagy póló mintákat is. Ezek persze időben rövidebb projektek, hiszen egy-egy digitális festménye akár 15 órán keresztül is készülhet, az egyik ilyenről egy videót is megnézhettek zárásként.
Ha pedig érdekel Zsolt többi munkája, akkor látogassatok el a Behance oldalára.
Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.