Elekes Áron nagyszerű grafikákkal tör elő az ismeretlenségből
Grafikai dizájnnal, és digitális illusztrációkkal ma már szinte bárki elkezdhet foglalkozni, hiszen a technikai lehetőségek tárháza határtalan, és a belépő szinthez elégséges eszközt megfizethető áron is be lehet szerezni. Az utóbbi időben hazánkban is egyre több a tehetséges és feltörekvő illusztrátor, akik ha nehezen is, de szép lassan komoly elismertségre tesznek szert, ráadásul gyakran előbb ismerik el őket külföldön, mint Magyarországon.
A most bemutatandó Elekes Áron 2007-ben nyert felvételt a Képzőművészeti Egyetemre, ahol többek között Barcsay-pályázaton is díjat nyert. Áron azóta belekóstolt a képregények világába is, a Wynter névre hallgató képregénysorozatban való közreműködésével pedig már komolyabb ismertséget is szerzett magának a képregényillusztrátorok között.
Áron azóta is gyakran készít karakterrajzokat, munkáiban pedig szinte általánosnak mondható a misztikus világok és karakterek bemutatása. Vannak ismertebb témában való munkái is, mint például a Dragon Ball vagy a Mortal Combat szereplőinek újragondolása, de gyakran rajzol saját, vagy kevésbé ismert képregényalkotók által megálmodott karaktereket is.
Ahogy azt a lentebbi fotókon is láthatjátok, a munka mindig egy rajz vázlattal indul, majd pedig elkészül a digitális munka először fekete-fehér változatban, hogy aztán a színek segítségével nyerje el végleges formáját. A magyar illusztrátor munkái során leggyakrabban az Adobe Photoshop-ot használja, azonban gyakran van nyitva nála az Illustrator is.
Az itt összeszedett munkáit igyekeztünk úgy válogatni, hogy minél szélesebb legyen a skála, azonban megemlítendő az is, hogy Áron egyik legutóbbi munkája például a Dope Calypso nevű együttes albumborítója, illetve a hozzátartozó reklámanyagok. Az a bizonyos skála tehát kellően széles, és ha érdekel, miket rajzolt még a magyar illusztrátor, látogass el a Behance-ra.
Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.