A Wall Street Journal értesülései szerint az Amazon már tárgyal a tévécsatornákkal, a szolgáltató viszont cáfol.
Online elérhető, lineáris tévészolgáltatás indításában gondolkodik az Amazon, állítja a WSJ belső forrásokra hivatkozva. A webáruház már most is számtalan videotartalmat kínál, a filmeket és sorozatokat azonban VOD szolgáltatásként lehet elérni, azaz a tartalom nem folyamatosan, egy előre meghatározott műsorrend alapján érkezik, hanem akkor, amikor mi szeretnénk.
Bár a logika azt diktálná, hogy ez utóbbi a fejlettebb, és ezért a világnak ebbe az irányba kellene haladnia, a helyzet az, hogy a tévétársaságok igen erős ellenállása miatt az amerikai piac átalakulása nem fog könnyen menni – és így nyugodtan mondhatjuk, hogy a világpiaci folyamatok sem fognak túl gyorsan haladni. Minderre jó példa, hogy részben hasonló tervekkel indult a Google TV illetve most nem is olyan régen a Chromecast, de a Sony és az Intel is gondolkodott vagy gondolkodik internet alapú tévészolgáltatás indításán, sőt, nem kizárt, hogy a Microsoftnál is van legalább előkészítési fázisban valamilyen hasonló projekt. Eredményt azonban egyelőre senki sem tud felmutatni. (Ezekről a próbálkozásokról rendre mi is beszámoltunk már korábban, és végül mindig oda jutottunk, hogy a kulcskérdés a tartalom – azaz, ha a csatornák nem adják a streamet, akkor aligha lehet versenyképes bármilyen megoldás.)
Az Amazontól először nem érkezett semmilyen reakció az értesülésekre, később azonban a vállalat kiadott egy sajtóközleményt, amely szerint az Amazon nem szeretne belépni a tévészolgáltatások piacára, helyette továbbra is a Prime termékvonal marad a fókuszban és a rajta keresztül elérhető választék bővítése jelenti most a prioritást.
A kérdés az, hogy ezt a nyilatkozatot mennyire lehet komolyan venni. Ugyanis az már többször is kiderült, legalább pletykaszinten, hogy az Amazon egy saját set-top-box kiadására készül az idei évben, amivel elsősorban az Apple TV-nek állítana konkurenciát a vállalat. A saját beltéri egység a Kindle termékcsaládba érkezne, így minden bizonnyal saját alkalmazásbolt is kapcsolódna majd hozzá, vagyis a felhasználók a kütyüt a butatévék felokosítására is használhatják. Viszont, ha sikerülne elég nagy mennyiségen értékesíteni a boxot, akkor az már egészen más tárgyalási alapot jelenthetne a tévés társaságokkal szemben, akik talán mégis hajlandóak lennének tárgyalni a tartalmak adásáról – vagyis szerintünk jobban elképzelhető egy olyan forgatókönyv, amely szerint az Amazon odafigyel a tévéadásokra, de egyelőre a kivárásra játszik.
Csatlakozzon Ön is Facebook oldalunkhoz!
(Geeks.hu)
Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.