A Dropbox vezérigazgatója, Drew Houston múlt héten a Mobile World Congress-en tartott egy beszédet a felhőszolgáltatásokkal kapcsolatosan.
Houston figyelmeztette a felhasználókat arra, hogy veszélyes lehet, ha olyan felhő-alapú szolgáltatásokat használnak, amik egy-egy készülékgyártóhoz köthetők.
A vezérigazgató szerint ezek a szolgáltatások könnyen lezárhatják az utat a felhasználók előtt, ugyanis nem működnek más eszközökön. Houston konkrétan ki is emelte az iCloud bizarr korlátozásait, célozva arra, hogy az iPhone vagy iPad felhasználók nem tudnak egyszerűen megosztani egy-egy iCloud dokumentumot mondjuk egy Android-alapú eszközökkel.
Nem szabadna törődnünk a készülékünk hátán levő logóval, egyszerűen működnie kéne mindennel, amink csak van. Ezeket a korlátokat akarjuk kiiktatni az emberek életéből. – mondta el Houston.
Houston az Apple mellett a Samsungot is kiemelte. A koreai cég az Apple-höz hasonlóan megcsinálta a saját exkluzív felhőszolgáltatását, de később mégis a Dropbox partnere lett. A Dropbox pedig elérhető szinte az összes népszerű platformon, legyen szó mobil eszközökről vagy számítógépekről.
Az Apple azonban más utat követ, és továbbra is csak a saját falain belül játszik. Érdekesség, hogy a cég 2009-ben fel akarta vásárolni a Dropboxot, de Houston visszautasította az ajánlatot.
Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.