IGDA: Nem jó választás az Amazon Appstore


A Nemzetközi Játékfejlesztők Szövetsége szerint az Amazon online boltja hosszú távon nem kifizetődő választás.


A Nemzetközi Játékfejlesztők Szövetsége (International Game Developers Association – IGDA) szerint az Amazon Appstore hosszú távon egyáltalán nem jó választás az alkalmazások terjesztésére, mivel az komoly árerózióhoz és ezzel együtt nyereség-visszaeséshez vezethet. 

Az online bolt szerződési feltételei szerint az Amazon fenntartja magának a jogot, hogy a nyereség 20 százalékát vagy a megadott minimális eladási ár 20 százalékát fizesse ki az alkalmazásért, mely utóbbi nem lehet több mint amennyiért más online boltok kínálatában az adott szoftver elérhető. A szerződési feltételek révén az árak folyamatos csökkentése is kikényszeríthető, így a legnépszerűbb alkalmazások esetén akár 75 százalékos árvágás is elképzelhető, melyet nehezen ellensúlyozhatnak a megnövekedett eladások. 

Az ingyenes promóciók szintén egyedül az Amazon számára jelentenek hasznot, hiszen az amúgy is népszerű játékok árának ingyenessé tételével a fejlesztő egyáltalán nem jut bevételhez. Az Amazon Appstore a webes emulátorral együtt ezidáig viszonylag jó kritikákat kapott, ám az IGDA szerint a fejlesztők számára nem árt elolvasni az apró-betűs részeket sem.

(Mobilaréna)

Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.

Copyright © 2023 Trans-Europe Zrt. Minden jog fenntartva.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram