Intelligens képmanipulációs algoritmust állítottak elő

A Carnegie Mellon Egyetem két kutatója olyan képmanipulációs megoldáson dolgozik, amellyel egy kép hiányzó vagy kivágott részleteit lehet helyettesíteni. A módszer mögött egy milliónyi képet tartalmazó adatbázis rejlik, így a képet nemcsak grafikailag, hanem szemantikailag is tökéletessé lehet varázsolni.

James H. Hays és Alyosha Efros, a pittsburghi Carnegie Mellon Egyetem kutatói különleges algoritmust mutattak be az ACM Siggraph rendezvény alkalmával. Módszerükkel úgy lehet egy kép eltávolított részleteit helyettesíteni, hogy az nemcsak grafikailag tűnik tökéletesnek és valósághűnek, hanem tartalmilag is. Egy parkoló kivágott pontjára csak kocsik, városképre épületek, koncertfotóra emberek fognak kerülni.

Intelligens döntéseket hoz képek alapján
A fejlesztők szerint még az is elképzelhetetlen, hogy megoldásuk kacsákat varázsoljon egy tófelülethez hasonlító városi pocsolya felszínére, ugyanis az algoritmus először olyan beállítású és tartalmú képeket keres, amely szemantikailag a lehető legjobban megegyezik a kitöltendő változattal.

A módszer érdekessége, hogy a jelenleg közel 2.3 millió, webről letöltött képet alkotó adatbázis (amelynek mérete közel 396 gigabájtra rúg, tömörített JPEG formátumú képekkel) nem használ címkézést, sem a fejlesztőknek, sem a felhasználóknak nem kell a kép jellegét leírni előre kulcsszavakkal. Hays és Efros algoritmusa mind grafikai megoldását, mind kredibilitását tekintve igen jelentősnek ígérkezik.

Várjuk Olvasóink véleményét a Fórumba!

Forrás:
HVG

Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.

Copyright © 2023 Trans-Europe Zrt. Minden jog fenntartva.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram