Egy kis humor az Adobe InDesign CS3-ban

Az Adobe Creative Suite 3 széria is követi az "easter egg" hagyományokat.A weben mindig is népszerűek voltak a szoftverek ún. easter egg lehetőségei. Mint a neve is mutatja, a "húsvéti tojás" általában valamilyen, a szoftverre jellemző vicces vagy éppen más szoftvert karikírozó animáció vagy játék, amit csak bizonyos műveletsor elérése után lehet előcsalogatni a programból. Szerencsére az Adobe Creative Suite 3 (CS3) sem szakított ezzel a vicces hagyománnyal. Az Adobe InDesign CS3 húsvéti tojását például a következőképpen hívhatjuk elő:

  • Válasszuk ki a program "About" menüpontját.
  • Ennek megjelenésekor gépeljük be: "/butterfly".
  • Megjelenik egy hegység, ahol egy csomó pillangó röpköd. Ha rákattintunk a pillangóra, odaszúrhatjuk a képre. Ha már elég pillangót "tűztünk fel", megjelenik egy UFO, aki még több pillangót enged ki.

A fenti easter egg nyilvánvalóan egy kis fricska a rivális Quarknak. Várjuk Olvasóink véleményét a Fórumba! Forrás: Creative Guy

Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.

Copyright © 2023 Trans-Europe Zrt. Minden jog fenntartva.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram