Kettős folyamat a digitális fényképezőgépek piacán

A magyar digitális kamera piac ismét kitűnő évet zárt 2005-ben, 30,2%-os darabszám szerinti növekedéssel, és több mint 255 ezer darabos eladással. Az IDC adatai szerint azonban a csökkenő árak egy szerény, 2,4%-os visszaesést eredményeztek a piaci árbevételben, amely így 63,3 millió dollárt tett ki 2005-ben.

"Tavaly nagymértékben felgyorsult a digitális kamerákra való átállás" - mondta Bacskó Gergely, az IDC Magyarország elemzője. "Ez elsősorban a digitális fotókészítés előnyeinek és a folyamatosan csökkenő áraknak köszönhető."

Egyre inkább jelentkezik az igény a jobb minőségű digitális kamerákra. 2004-ben a három és a négy megapixeles kamerák uralták a piacot, amelyek az eladások 68%-át, illetve az árbevétel 61%-át tették ki. Ez a tendencia 2005-re némiképp eltolódott a négy és az öt megapixeles kamerák irányába, ami az eladások 68%-át és az árbevétel 62%-át jelentette. A legdinamikusabb növekedést az öt megapixeles szegmensben lehetett tapasztalni, ahol az eladások a háromszorosára nőttek az elmúlt évhez képest.

"A magyar digitális kamera piac messze van még a telítettségtől, ezért várhatóan az elkövetkező pár évben még kétszámjegyű növekedésre számíthatunk, különösen annak fényében, hogy Magyarország még mindig elmaradottnak számít a többi közép-kelet-európai országhoz képest az eladások tekintetében. Az IDC felmérése szerint hazánkban a digitális fényképezőgép-penetráció kb. 15%-ra tehető" - mondta Bacskó Gergely.

Az IDC negyedévenkénti digitális kamera felmérése a digitális "point-and-shoot" és tükörreflexes kamera-technológiák piacát méri a disztribútorok, nagykereskedők, műszaki áruházak, fotószaküzletek és internetes boltok eladásain keresztül. A felmérés tartalmazza a piac méretét, a gyártók részesedését, illetve az értékesítési darabszám és árbevétel megapixel, optikai zoom, kereskedelmi csatorna és árszegmensek szerinti bontását.

Forrás: Digiretus

Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.

Copyright © 2023 Trans-Europe Zrt. Minden jog fenntartva.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram