Az egyik kérdésünk az Adobe Bridge szoftverben található Stock Photos szolgáltatásra vonatkozott: várható-e, hogy itthon is elérhetővé válik, hiszen már több cég is érdeklődött az irányában?
A válaszból megtudtuk, hogy ez bizony nem egyszerű kérdés, tekintve, hogy egy meglehetősen friss, még nem kiforrott rendszerű szolgáltatásról van szó. Sokféle szempontot kell emiatt figyelembe venni és mérlegelni, de az Adobe dolgozik azon, hogy minél előbb és minél szélesebb körben elérhető legyen a Stock Photos.
A másik kiemelt kérdés a kezelőfelület nyelvének kiválasztására vonatkozott: míg a korrábbi Creative Suite verziókban lehetséges volt a nyelv megválasztása, addig ez a lehetőség a CS2 verzió óta már nem elérhető. Holott sokak számára ez előnyös lenne - elég csak a határon túl élő magyarok többmilliós táborára gondolni. A kérdésünk itt hasonló volt az elsőhöz: lesz-e, várhatunk-e a jövőben ebben a témában előrelépést?
Kérdésünket az Adobe szakértői teljesen jogosnak találták, ugyanakkor elmondták, hogy a válasz jóval összetettebb, mint azt elsőre gondolnánk. Míg a cél hosszú távon mindenképpen a választható nyelvű kezelőfelület, ugyanakkor nagyon sok függ attól, hogy mennyire régi az egyes szoftverek forráskódja. A Photoshop már olyan régóta létezik, hogy ennél a programnál bizony komoly nehézségekbe ütközik ennek a lehetőségnek a megvalósítása, tekintve, hogy nagyon egybeépült maga a kód és a kezelőfelület nyelve. Ennél jóval könnyebb dolguk van az olyan, "fiatalabb" programokkal, mint az InDesign. Itt jóval hamarabb meg tudják oldani a szabad nyelvválasztást.
A jövő azonban minden szempontból biztató, ugyanis fokozatosan átállnak az XML technológiára. Ez lehetővé teszi, hogy a program forráskódja és a kezelőfelület nyelve mintegy külön fusson a fejlesztés során, így gyakorlatilag kevés többletmunkával meg lehet oldani a kezelőfelület nyelvének cseréjét.
Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.