Mégsem fektet be a Cyanogenbe a Microsoft


A módosított operációs rendszert fejlesztő cég inkább más forrásokból kalapozza össze a pénzt.


Az elmúlt mintegy fél évben többször olvashattunk arról, hogy az eddig kizárólag az Android operációs rendszer módosításából éldegélő cég a jövőben jóval komolyabb fejlesztésekkel állna elő, ehhez azonban legalább ilyen komoly anyagi forrásokra lesz szükségük. Szóba került a cég felvásárlása is, a Microsoft állítólag 70 millió dollárral támogatta volna meg őket, ebből azonban a jelek szerint nem lesz semmi.

A Bloomberg ugyanis – magukat megnevezni nem kívánó forrásokra hivatkozva – most arról ír cikkében, hogy a Microsoft végül nem fog szerepelni a támogatók listáján, mivel az egyeztetések kudarccal zárultak. A Cyanogen ehelyett más forrásokra támaszkodva szedi össze a 110 millió dollárra rúgó összeget, a felsorolásban pedig többnyire befektetői cégeket találunk majd, a lista élén az Azim Premji által vezetett PremjiInvesttel. Amennyiben erre valóban sor kerül, a Cyanogen teljes értékét ez nagyjából 500 millió dollárra taksálná, dacára annak, hogy eddig mindössze a már említett moddal álltak csak elő.

A tervek között továbbra is szerepel azonban egy saját komplett ajánlat elkészítése, amely szintén az Androidra építene, ám azt teljes mértékben függetlenítené a Google neve által fémjelzett szolgáltatásoktól. A Microsoft a maga részéről azt szerette volna elérni, hogy bizonyos Windows alkalmazások gond nélkül fussanak ezen a rendszeren, erről továbbra sem mondanak le, így az érdeklődés részükről mindenképpen megmarad, mindössze annyi történt, hogy (egyelőre) ez nem eredményez konkrét befektetést.

A Cyanogen első embere januárban arról beszélt, hogy másfél év alatt elkészül majd a saját alkalmazásboltjuk, a bevonni kívánt anyagi források többek között az ehhez szükséges munkát fedeznék

(SG)

Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.

Copyright © 2023 Trans-Europe Zrt. Minden jog fenntartva.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram