Hexachrome

Több, mint CMYK: CMYKOG - a hatszínnyomásos rendszer

ÁTTEKINTÉS

Árakhoz kattintson ide

A PANTONE cég régóta foglalkozik azzal, hogyan lehetne a négy alapszín korlátait megfelelően kibővíteni, így megalkotta a hatszínnyomásos rendszert, amelyben a cián, a bíbor, a sárga és a fekete mellett a narancs és a zöld is szerepel. Természetesen megfelelő programokkal és színskálákkal támogatja ezt a rendszert.

A PANTONE cég régóta foglalkozik azzal, hogyan lehetne a négy alapszín korlátait megfelelően kibővíteni, így megalkotta a hatszínnyomásos rendszert, amelyben a cián, a bíbor, a sárga és a fekete mellett a narancs és a zöld is szerepel. Természetesen megfelelő programokkal és színskálákkal támogatja ezt a rendszert.

Mi az a Hexachrome? A nyomtatásban már régóta állandó problémának számít, hogy a monitoron megjelenő színeket hogyan lehet a papíron is megjeleníteni. Mindennek a gyökere az, hogy a monitor színekezelése a fényszíneken alapul, amely az RGB (vörös-zöld-kék) színrendszert használja, míg a nyomtatásban a CMYK (cián-bíbor-sárga-fekete) színrendszer él. Mindez azért van, mert a monitor fény alapon, a nyomtatás pedig festék alapon keveri az alapszíneket. Viszont a nyomtatásban használt színek nem fedik le teljesen a monitor színkészletét. Pl. az élénk kék, zöld és narancssárga színek nem nyomtathatóak ki. A PANTONE cég ezért fejlesztette ki a Hexachrome rendszert, ami a zöld és a narancssárga tartománnyal egészíti ki a négy alapszínt.

PANTONE solid in hexachrome guide Átjáró a négyszínes rendszerről a hatszínesbe. A PANTONE solid színek 90%-a kinyomtatható a Hexachrome színekkel, így a PANTONE kifejlesztett egy olyan skálát, amelyiken megtaláljuk, hogy melyik direkt szín hogyan állítható elő CMYKOG színekkel. A PANTONE solid in hexachrome guide termékből csak mázolt (coated) létezik. Számozás Mázolt: PANTONE 1467 HC (ahol a C a mázoltat jelöli, a HC pedig a Hexachrome mázoltat).

PANTONE HexWare Tökéletes illeszkedés a szerkesztőségi és grafikus munkákba. A PANTONE HexWare teljes mértékben együttműködik az Adobe Creative Suite programcsomag összetevőivel, így a designerek, grafikusok, nyomdai előkészítők is kihasználhatják a hatszínnyomtatás lehetőségeit.

A PANTONE HexVector bővítmény segítségével Adobe Illustrator vektoros rajzainkat könnyedén átalakíthatjuk a hatszínes rendszerbe. Emellett a PANTONE solid in hexachrome színskála is betölthető a programba a színkönyvtárak közé, így kényelmesen használhatjuk a hat szín adta minden lehetőséget.

A PANTONE HexImage bővítmény az Adobe Photoshop képszerkesztő programba épül be, amelynek segítségével képeinket immár a Hexachrome színrendszerbe bonthatjuk. Természetesen a színkorrekciókat, proofolást is a hatszínes rendszerben végezhetjük, és az ICC profilok is a hexachrome kimenetre állíthatóak.

PANTONE ColorSuite for Hexachrome Komplett csomag a Hexachrome színrendszerhez. A PANTONE ColorSuite for Hexachrome csomag tartalmaz mindent, ami a hatszínes munkához szükséges lehet, így a PANTONE HexWare programcsomagot, amely a színrebontást és a színkonvertálást biztosítja, a PANTONE solid in hexachrome guide-ot amely a direkt színeket és azok hatszínbeli nyomtatását tartalmazó skála, a PANTONE Color Bridge skálát, egy hexachrome tesztformát és CD-t a tökéletes hatszínes nyomtatáshoz.


RENDSZERKÖVETELMÉNYEK

Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.

Copyright © 2023 Trans-Europe Zrt. Minden jog fenntartva.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram