Mi, az etikus hackerek – fotópályázat


Kerülj be képeiddel a Kongresszusi Központba, gyakorolj hatást a tömegek etikus hackerekről alkotott  véleményére, jelenj meg magas látogatottságú hírportálokon PR-kampányaink során!


Mi, az etikus hackerek
A NetAcademia Oktatóközpont fotópályázatot hirdet információbiztonság ábrázolása témakörben, melynek elsődleges célja az etikus hackerekről alkotott kép pozitív irányba mozdítása és a blackhat hackerektől (bűnözőktől) való megkülönböztetése.

A pályázat háttere:
A magyarországi IT-biztonság kutató szakemberek, úgynevezett etikus hackerek világszinten nagy elismertségnek örvendenek. Rengeteg multicég kifejezetten a magyar IT-szakembereket keresi külföldön, ha biztonságtechnikáról van szó. Mondhatjuk, hogy szaktudásunk ezen kiemelkedő mértéke már hungarikumnak számít.

Ez a tény azonban elkerüli a legtöbb ember figyelmét, kevesen vannak tisztában vele, hogy kik is azok az etikus hackerek, mivel foglalkoznak és mi különbözteti meg őket a (blackhat) hackerektől (bűnözőktől).

Fotópályázatunk és a ráépülő kampányunk célja tehát a tömegek figyelmének felhívása erre a ritka, de annál fontosabb “mesterségre”, életformára. Több figyelmet és kevesebb negatív sztereotípiát érdemelnek az etikus hackerek.

Díjazás:

  1. helyezett: 60.000 Ft pénznyeremény
  2. helyezett: 40.000 Ft pénznyeremény
  3. III. helyezett: 20.000 Ft pénznyeremény

// Az elbírálási folyamat a pályázati kiírás második részében található. A pályázati anyagok beadásának határideje: 2015.04.01 // részletek a pályázati kiírás második részében találhatóak.

Milyen témájú, jellegű képeket várunk:
A pályaműfelvételek nézőkre gyakorolt hatásának egyeznie kell a pályázat céljával. Ezen kívül nem szeretnénk szorosan megkötni a művészek kezét. Minden olyan jellegű kép támogatott tehát, ami az etikus hackerek munkáját érdekesen, izgalmasan mutatja be, utal a gép-ember kapcsolatra, a szoftver-ember kapcsolatra, vagy a virus-gép kapcsolatra (az etikus hackert, mint megoldást, a fertőzést meggátló személyt feltüntetve.)

Fontos, hogy a képek ne a blackhat, azaz rosszindulatú hackereket mutassák be, azonban a kontraszt pontosabb bemutatása érdekében a kép egy részlete tartalmazhat rosszindulatú hackert, ha ennek célja a “jó”-”rossz” közti kontraszt érzésének megjelenését célozza.

Az etikus hacker munkáját nem feltétlenül a klasszikus “gép előtt dolgozó szemüveges informatikus” módon kellene értelmezni. Akár a “cybervilág lovagjai” aspektusban is lehet értelmezni, a vírusok és bűnözők elleni  harcát megjeleníteni.

Az IT-biztonságtechnikai szakemberek hihetetlen tudást  halmoznak fel, ráadálsul naponta frissítik ezt, hogy naprakészek legyenek a behatolók ellen. Agykapacitásuk, problémameglátó és -megoldó képességük kiemelkedő, ezért akár az etikus hacker “agyát” bemutató műveket is várjuk. Olyan képeket, amik a zsenifaktor felől közelítik meg a szakemberek bemutatását. (A kiemelkedő szakemberek egyébként nagyon gyakran valóban a zseni kategóriába tartoznak.)

Hogyan látja az etikus hacker a hétköznapi tárgyakat/ a világot: Ez is lehet a képek témája. Itt nem magát a az etikus hackert, hanem a szemén átszűrődő tárgyakat lehet bemutatni. Lehet hogy ugyanarra a mindennapi dologra teljesen másként néznek, mint egy hétköznapi ember.

Rólunk:
Cégünk Magyarország legnagyobb, IT témakörben, élő online videókon keresztül tanító oktatási intézménye. Az idén nyolcadik évébe lépő, a szakmában legelismertebb rendezvény, az Ethical Hacking konferencia szervezője.

Hol kerülnek kiállításra a képek?
A legjobb képek / képsorozatok (legjobbaknak választás folyamata később.) 40x50cm cm-es printben kerülnek kiállításra a Kongresszusi Központban, május 8.-án. Ezen a napon kerül megrendezésre az éves Ethical Hacking konferencia, 1800 férőhellyel.

A konferencia szüneteiben tartott állófogadások során lesz lehetősége a közönségnek a képek megtekintésére, közönségszavazásra. Természetesen minden kép mellett fel lesz tüntetve a fotós neve, a kép/képsorozat címe és igény szerint egy rövid leírás. (A kiállításra cégünk biztosítja a fotók nyomtatását, a papír nagyítását, így a Konferencia után a képeket a NetAcademia oktatóközpontban állítjuk ki, itt a tanfolyamainkon résztvevőknek lesz lehetőségük megtekinteni.)

Online megjelenések:
Továbbá a legjobb képeket feltüntetjük a konferencia weboldalán, közösségi média oldalainkon, kampányaink során. A legjobb képek közül néhány megjelenik a rólunk írt PR-közleményekben. (rendszerint 15-20 magas látogatottságú hírportálra kerülnek ki a konferenciáról szóló közlemények)

Milyen képeket várunk/ technikai paraméterek:
A pályázaton részt vehet saját alkotásával minden magyar, vagy Magyarországon élő külföldi állampolgár. Szabadon választott technikával készült felvételeket várunk. A kép készítésének dátumát nem vesszük figyelembe, régebbi, eddig csak szűk körben megjelent képeket is várunk beküldésre.

Minden pályázó akár több képsorozattal/ képpel is nevezhet. Nincs minimum képszám megkötés, azaz egyetlen jól sikerült képpel/montázzsal is lehet pályázni, nem csak sorozattal.

A fájlméretet/képfelbontást sem alulról sem felülről nem korlátozzuk. (Az arra kiválasztott képek azonban printben, képaránytól függően, de kb 40x50cm-es printben kerülnek megjelenítésre, tehát nem csak webes méretű képeket várunk.) A képarányban sincs megkötés, tehát pl.: 1:1 képarányú képekkel is lehet pályázni.

Képmanipuláció:
A képeken tetszőleges mennyiségű utómunka végezhető, akár teljesen absztrakt módon eltorzítható az eredeti kép, amennyiben ez segíti az üzenet vizuális átvitelét, a kép megtekintőjére való minél erősebb hatás gyakorlását. Számítógép álltal generált képeket, grafikákat, feliratokat is tartalmazhat a pályamű.

Jogi felelősség:
A pályázó tudomásul veszi, hogy a beadott alkotások elkészítésével vagy azok nyilvános bemutatásával (kiállításával) okozott személyiségi és szerzői jogsértésekért minden felelősség a pályázatot beadó szerzőt terheli, beleértve a jogsértéssel bekövetkező anyagi felelősséget is.

A résztvevő a pályázati anyag beküldésével automatikusan elfogadja a pályázati feltételeket, és egyben hozzájárul, hogy a rendezők a pályázattal kapcsolatos publikációkban a reprodukciókat térítésmentesen használják, valamint a pályázattal kapcsolatos valamennyi internetes felületen azokat megjelenítsék.

– A kiállítás megfelelő propagálása céljából a képeket a rendező szabadon, szerzői jog érvényesítése nélkül felhasználhatja (CD, sajtó, TV). A szerzők a kép beadásával tudomásul veszik a pályázati feltételeket.

– A pályázónak teljes mértékű szerzői és személyiségi jogokkal kell rendelkeznie a beadott pályamű fölött. A szervező nem vállal felelősséget az ezek hiányából eredő jogvitákban.

Az elbírálás módja:
A pályázatok elbírálásának két lépése lesz. A printre érdemes képeket a NetAcademia Oktatóközpont Kft. munkatársai és oktatói fogják a cégközpontban kiválasztani. Itt a kiválasztásnál a következő szempontokat fogjuk figyelembe venni:

  • A kép milyen hatást gyakorol a nem etikus hacker kollégákra, milyen érzésük lesz a kép láttán, mennyire itélik meg pozitívan a sugallt összhatást
  • A kép milyen hatást gyakorol az etikus hacker kollégákra, mennyire tartják elfogadhatónak a róluk festett képet, akarnák-e, hogy a tömeg előtt ilyen módon látszódjanak.

Egy pályázótól maximum 5 kép kerülhet printbe. Ettől még lehet pályázni több képpel, de a céges zsűri kiválasztja a minimum 0, maximum 5 legjobban sikerültet.

Második kör, közönség szavazás:
Május 8.-án a kongresszusi központban közönségszavazással dől el a pályázat végkimenetele. Minden néző kap 3 szavazószelvényt a belépőjegy mellé, amit a kiállított képek alatt lévő szavazóládába dobhat. A legtöbb szavazatot gyűjtő képhez tartozó pályázó lesz a nyertes, azonban ugyanazon pályázó bármely más képe a második legtöbb szavazatot éri el, nem kapja meg a második díjat is

A szavazás végeredményét másnap tesszük közzé weboldalunkon, a pályázókat emailben értesítjük.

Képek beadásának módja:

A pályázatra való jelentkezés két lépésből áll.

1. lépés: Amikor a pályázó dönt róla, hogy elindul a pályázaton, szükséges a jelentkezési űrlap kitöltése.

Ezen keresztül még nem kell elküldeni a képeket, csupán jelezni, hogy számíthatunk az adott pályázótól későbbi pályamű beadására. Ezzel a pályázó feliratkozik a pályázattal kapcsolatos hírlevelünkre, ahol további tájékoztatásokat nyújtunk, illetve válasz levélként további kérdéseket/ kéréseket szívesen fogadunk.

Pályázati Jelentkezési Űrlap itt

A jelentkezés határideje: 2015.03.19 11:59   (A jelentkezési és beküldési határidő meghosszabbításának jogát fenntartjuk, nem elégséges számú jelentkező esetén sor kerülhet a határidők változására, amelyről a jelentkezetteket értesítjük.

2. lépés: Pályázat beküldési űrlap

A képek beküldésével kapcsolatos minden további információt emailben küldünk el a pályázati jelentkezési ürlap kitöltőinek.

A pályázati anyagok beadásának határideje: 2015.04.01

Várunk szeretettel minden pályázati anyagot!

Üdvözlettel:
A NetAcademia Oktatóközpont Kft. csapata

(Fotópályázat)

Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.

Copyright © 2023 Trans-Europe Zrt. Minden jog fenntartva.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram