Megjelent a Parallels Desktop 11 és a VMWare Fusion 8


Múlt héten megjelent a Parallels Desktop 11, most pedig a VMWare Fusion 8.


A két rivális cég minden OS X kiadás után frissítik népszerű virtualizációs szoftverüket, hogy minél több Mac felhasználót győzzenek meg arról, hogy az ő megoldásuk jobb a Microsoft operációs rendszerének futtatására.

Mindkét virtualizációs szoftvernek megvannak az előnyei és a hátrányai. A Parallels jobban integrálódik a rendszerbe, a VMWare pedig platformfüggetlen megoldást nyújt. Ezek az alapvető eltérések, de természetesen sok más ponton is eltérnek.

 

A Parallels Desktop 11 alapvetően egy változatban jelent meg, lényegi eltérés nincs a Business és a Pro változata között funkcionalitás terén.

A Parallels Desktop 11 természetesen a Parallels mérései szerint sokkal gyorsabb, mint elődje (50%-kal gyorsabb rendszerindítás/leállítás, 15%-kal hosszabb akkumulátor-üzemidő, 20%-kal gyorsabb alkalmazások), de ebből gyakorlatban vajmi keveset fogsz észlelni, hiszen már a Parallels Desktop 10 is kiváló virtualizációs szoftver volt, mely hardver közeli átfordítást végzett a legjobb eredmény érdekében.

A Parallels Desktop 11 természetesen támogatja a legújabb operációs rendszereket. Működni fog OS X El Capitan alatt és futtatható lesz benne a Windows 10 is.

Ahogy már fentebb írtuk, ha Parallels megoldása sokkal jobban integrált az OS X-be. A 11-es változat újításai:

  • Gyorsnézet támogatás Windows alól is
  • Utazómód, hogy kevesebb erőforrást igényeljen a virtuális gép
  • Helymeghatározás Windows-on belül
  • Könnyű frissítés Windows 7-ről vagy 8.1-ről Windows 10-re

A VMWare Fusion 8 két változata jobban eltér. A Fusion 8 Pro segítségével csatlakozhatsz VMware vCloud Air felhőhöz, bridge-dzsel létrehozott IPv6 hálózathoz is csatlakozhatsz vele valamint jobb VMware vSphere integrációt kapott néhány Linux disztró esetén.

 

Ezek a funkciók azonban csak egy szűk réteget érintenek, a Fusion 8 és a Fusion Pro 8 közös újdonságainak listája egészen lenyűgözőre sikeredett:

  • DirectX 10 és OpenGL 3.3 támogatás
  • USB 3.0 támogatás
  • több kijelző esetén eltérő DPI támogatása
  • teljes 64 bites támogatás, akár 16 virtuális CPU-ig, 64 GB RAM-ig és 8 TB háttértárig

Természetesen a Fusion 8 is gyorsabb elődjénél, papíron 65%-kal jobb grafikus teljesítményre képes.

Az új operációs rendszerek sem jelentenek neki problémát, OS X El Capitan és Windows 10 itt is megvan.

A VMWare-nél különös hangsúlyt fektettek az új Mac-ek támogatására. Az 5K iMac virtuális gépben is tudja az 5K-ta DirectX 10-nek köszönhetően, az új MacBook tulajok pedig a Force Touch és USB-C támogatásnak örülhetnek majd.

A Parallels Desktop 11 79,99 dollárba kerül, 9-es vagy újabb változatról a frissítés 49,99 dollár. A Business és Pro változat 99,99 dollár és 24/7-es telefonos ügyfélszolgálatot is tartalmaz.

A VMWare Fusion 8 szintén 79,99 dollár, 6-os vagy újabb változatról a frissítés 49,99 dollár. Eddig nagyon hasonló az árazás. A jelentősen bővebb Pro csomag miatt viszont a Fusion 8 Pro 199,99 dollár, a 6-os vagy újabb változatról pedig 119,99 dollárért lehet frissíteni.

(beszeljukmac)

Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.

Copyright © 2023 Trans-Europe Zrt. Minden jog fenntartva.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram