Ingyenes Androidos alkalmazások kreatív szakemberek számára


A következő, ingyenes Androidos alkalmazások segítségével jelentős mértékben elősegíthetjük a kreativitásunkat.


Az Androidos kreatív felhasználók, gyakran másodrangúnak érzhették magukat az Apple felhasználókkal szemben.
Az elmúlt év során azonban rengeteg újdonság jelent meg az Androidos telefonokra és táblagépekre, így úgy tűnik, hogy az egyensúly elkezdett az irányukba billenni. 

Ebben a cikkben, összegyűjtöttük a legújabb és legjobb Android alkalmazásokat a kreatív szakemberek számára. 

01. Photoshop Sketch

01_4.jpg

Nem tudni, hogy az Adobe miért nevezte el ezt az alkalmazást Photoshop Sketch-nek, mert képszerkesztőként nincsen sok köze a Photoshop fő funkciójához. Ez egy nagyszerű, ingyenes alkalmazás digitális művészek számára, akik út közben is szeretnének dolgozni.

A Photoshop Sketch 1.0-ás Android verziójánál ceruzával, tollal, kiemelővel, radírral, vastag akrillal, puha pasztellel sőt még vízfestékes festőhegyekkel is dolgozhatunk. Az alkalmazás 11 eszközt tartalmaz, amelyekkel beállíthatjuk a méretet, színt, áttetszőséget és a keverési beállításokat. 

Ha elkészültünk a munkával, az alkotást elküldhetjük a Photoshop CC-be vagy az Illustrator CC-be.   

02. Cardboard Camera

02_3.jpg

 
Az ügynökségektől az alkalmazásfejlesztőkig, mindenki megragadja a VR-ben rejlő lehetőségeket. A Google által készített ingyenes alkalmazás segít nekünk megismerni a VR különböző funkcióit és lehetőségeit.

A Cardboard Camera lehetővé teszi a Google által 'VR fotónak' nevezett képek rögzítését és megosztását. Ezek lényegében hangot tartalmazó, 360 fokos panorámafotók.
Ezeket egy kompatibilis telefonnal és nézőprogrammal lehet megnézni, mint például amilyen a Google Cardboard is. 

03. Photoshop Fix

03_2.jpg

Egy évvel az iOS verzió megjelenését követően múlt novemberben az Adobe kiadta a Photoshop Fix Androidos verzióját okostelefonokra és táblagépekre.  

Természetesen a program távol áll a Photoshop asztali verziójától. Ez az ingyenes alkalmazás a következő eszközöket biztosítja: javítás, simítás, cseppfolyósítás, világítás, sötétítés, képek festése, valamint színek beállítása, címkék hozáadása, megvilágítás és telítettség megadása.  

Ha elkészültünk, a képeket közvetlenül elküldhetjük a Photoshop CC-be, ahol tovább finomíthatjuk őket. Valamennyi szerkesztést az alkalmazás rétegekké alakítja, és a Photoshop Fix a képünket PSD formátumba menti el. 

04. Prisma

04_2.jpg

Több tucat Androidos alkalmazás áll rendelkezésünkre, amelyekkel a fotóinkat átalakíthatjuk műalkotásokká. De az elmúlt évben a Prisma volt az egyedüli, amely igazán felhívta magára az egész világ figyelmét.  

Júliusban jelent meg az Androidos felhasználók számára, az alkalmazás mesterséges intelligenciát használ fotók újrarajzolásához, népszerű művészek stílusa alapján. 

A kinézetük sokkal inkább hasonlít egy ember által készített festményre, és ilyen módon nagy segítséget nyújt a projekteknél történő vizuális inspirációhoz.

05. Capture CC

05.png

Az Adobe Capture CC egy ingyenes alkalmazás, amely lehetővé teszi a színpaletták fényképekből történő kinyerését, majd pedig más Adobe eszközökkel történő használatát a következő programokban: After Effects CC, Dreamweaver CC, Animate CC, Illustrator CC, Illustrator Draw, InDesign CC, Muse és Photoshop CC

A színek használatával szalagot, szórt- vagy vektor típusú ecseteket vagy továbbfejlesztett videószűrőket készíthetünk. És ez még nem minden! A Capture CC használatával vektorgrafikát hozhatunk létre az Illustratorban készített rajzaink alapján. Minden létrehozott tartalom pontosan szinkronizálódik, így más Adobe eszközökkel azonnal megnyithatjuk azokat. 

A Capture CC 2015 végén jelent meg Androidra, de táblagépekre csak 2017 januárjában jelent meg.   

06. Lightrrom 2.2

06_2.jpg

Az elmúlt év februárjában Androidra megjelent Lightroom 2.0 sokkal több volt egy egyszerű frissítésnél. Az Adobe ekkor jelentette be az első RAW formátumot támogató mobilos fényképszerkesztő megoldást. Az új funkció lehetővé teszi a RAW/DNG fájlok közvetlen rögzítését és megosztását telefonunkon, a fotószerkesztő szoftverekkel pedig tökéletesíthetjük őket.  

A legutolsó frissítés további új funkcót tartalmaz, amely lehetővé teszi a RAW formátumú képek közvetlen importálását a fényképezőgépünkről. 

Az új “Raw Technology Preview” funkció segítségével RAW fotókat küldhetünk az Androidos eszközünk fényképezőgépünkkel történő USB On-The-Go adapterrel (OTG kábel) történő PTP átviteli módban való csatlakoztatás esetén. A Lightroom 2.2 új funkcióival kapcsolatban nézzük meg a következő oldalt.

07. Adobe XD 1.2

07.png

Az Adobe a múlt évben jelentette be a Sketch riválisát, a prototípuskészítő alkalmazást az Experience Design-t (XD).  

De amíg ez a program elsősorban asztali használatra készült, egy kapcsolódó alkalmazás elősegíti az Androidos eszközökön a becslések megszüntetését az Adobe XD előnézetével, valamint az átmenetek tökéletesítését. Ez valós időben USB-n (csak Mac) keresztül, vagy pedig a Creative Cloud fájlok betöltésével lehetséges. 

Az alkalamzás legújabb, 1.2-es verzója lehetővé teszi az XD dokumentumok offline megtekintését, a dokumentum artboardok böngészését, a jelenlegi képernyő képként történő megosztását, valamint tippek engedélyezését vagy tiltását. 

(Creativebloq.com)

Figyelem! A tartalom legalább 2 éve nem frissült! Előfordulhat, hogy a képek nem megfelelően jelennek meg.

Copyright © 2023 Trans-Europe Zrt. Minden jog fenntartva.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram